Nasze codzienne rytuały pielęgnacyjne to nie tylko chwile, które możemy poświęcić sobie i skupić całą uwagę na własnych potrzebach. Czas, który przeznaczamy na zadbanie o naszą skórę powinien przekładać się na oczekiwane efekty. Jeżeli wciąż szukasz kosmetyków, które przyniosą widoczne rezultaty, to powinnaś wziąć pod lupę markę kosmetyczną, którą wybrały Blake Lively i Olivia Wilde.

Aktorki doceniły ją, bo spełniła ich oczekiwania, ale na tym zalety się nie kończą. Te kosmetyki są nie tylko skuteczne, ale do tego jeszcze tanie, więc skompletowanie nawet całego zestawu nie będzie wymagało ogromnych nakładów finansowych.

Skuteczne kosmetyki w niskiej cenie

Kosmetyki do pielęgnacji potrafią kosztować majątek. Już cena pojedynczego produktu potrafi przyprawić o zawrót głowy, a co dopiero mówić o skompletowaniu całego zestawu do kompleksowego zadbania o swoją skórę. Niektóre marki beauty wykorzystują naszą wewnętrzną potrzebę o to, żeby pielęgnować wygląd zewnętrzny i oferują skuteczne kosmetyki w bardzo wysokich cenach. Nie oznacza to jednak, że nie mają konkurencji, która ma nie tylko tani asortyment, ale również przynoszący podobne efekty. Dodatkowo cena nie zawsze jest odzwierciedleniem jakości. Czasami krem wyceniony na kilkaset złotych potrafi przynosić mniej korzystnych efektów niż podobny produkt za ułamek tej ceny.

Często cena jest uzależniona od statusu marki. Na ostateczną kwotę do zapłaty wpływ ma także wygląd opakowania. Czy jednak warto przepłacać za buteleczkę lub słoiczek, które będą się pięknie prezentować na łazienkowej półce lub toaletce albo na zdjęciach dodawanych na Instagram? Na to pytanie każda z nas musi sobie odpowiedzieć samodzielnie. Czasami z pozoru nieprzyciągające wzroku opakowania kryją w sobie receptury, które potrafią zdziałać cuda. Dlatego podczas zakupu warto nie być wzrokowcem. Idealnym przykładem, który odzwierciedla tą prawidłowość są kosmetyki CeraVe. Z pozoru nie wyróżniają się spośród innych produktów, obok których możemy je oglądać na półkach w drogerii lub w sklepach internetowych. Pozory jednak mylą. Potwierdzają to nie tylko redaktorki beauty i gwiazdy, ale również sami dermatolodzy.

Kosmetyki pielęgnacyjne gwiazd

Jedna z dziennikarek urodowych, Shannon Lawlor, zdradziła, że podczas wielu rozmów z dermatologami słyszała powtarzającą się jedną markę. Co więcej, redaktorka podsumowała, że na podstawie licznych opinii jest w stanie wysunąć wniosek, że to nie tylko popularny, ale najbardziej polecany przez nich brand urodowy. Nie dziwi zatem fakt, że o ich skuteczności wiedzą też gwiazdy. Wśród popularnych kobiet, które wymienia się jako fanki tych kosmetyków są Blake Lively i Olivia Wilde.

Obie aktorki na co dzień zachwycają nienaganną cerą i wypielęgnowaną skórą, więc jeżeli swój udział mają w tym kosmetyki, których ceny zaczynają się już od 20zł, to nie widzimy sensu w przepłacaniu za produkty, które dadzą podobne lub nawet słabsze rezultaty. Na liście kosmetycznych hitów Blake Lively jest krem z filtrem, a Olivia Wilde ceni sobie balsam nawilżający.

„Używam bardzo tanich kosmetyków - nie dlatego, że są tanie, ale ponieważ są najlepsze” – powiedziała aktorka w rozmowie z serwisem „Popsugar”.

Marka CeraVe skupia się na produktach, które mają działać pielęgnacyjnie i regenerująco poprzez odbudowę naturalnej bariery ochronnej skóry. Mają zapobiegać podrażnieniom, suchości, a idąc w bardziej wyspecjalizowanym kierunku, także wypryskom. Nazwa marki nawiązuje do ceramidów, które są lipidami naturalnie występującymi w naszej skórze. Można o nich powiedzieć, że są jak cement międzykomórkowy, bo tworzą mur, który chroni nas przed nadmierną utratą wody, a także poprawia jej wchłanianie, co przekłada się na odpowiednie nawilżenie skóry. Ilość ceramidów nie jest stała przez całe życie. Zmniejsza się nie tylko wraz z wiekiem (tu swoją rolę odrywają w przypadku kobiet także hormony). Wpływ na nią mogą mieć także stres oraz czynniki zewnętrzne w postaci promieniowania UV czy nagłych zmian temperatury. Niedobór ceramidów ma swoje odbicie w wyglądzie i kondycji naszej skóry. Naskórek staje się suchy, a także cieńszy i mniej elastyczny, co w konsekwencji przekłada się na jego szybsze starzenie się.

Zobacz także:

Krem nawilżający z filtrem Blake Lively

Kosmetyki CeraVe są bardzo popularne na całym świecie, ale marka pełny asortyment do kolejnych krajów wprowadza powoli. Pomimo że w Polsce mamy dostęp do wielu propozycji tego urodowego brandu, to nie znajdziemy między innymi ulubionego kremu z filtrem Blake Lively. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać jeden z alternatywnych produktów. CeraVe Face Sunscreen Lotion SPF 50 może zostać zastąpiony przez produkt z linii CeraVe Moisturizers. Nawilżający krem do twarzy SPF 25 różni się przede wszystkim wskaźnikiem ochrony przeciwsłonecznej. Poza tym podobnie wykazuje wysokie działanie nawilżające, które jest tak cenione w produktach tej marki.

Krem do twarzy CeraVe Facial Moisturizing Lotion warto kupić zatem z wielu powodów. Odpowiednie nawilżenie przez całą dobę, wsparcie regeneracji bariery ochronnej skóry, a także filtr chroniący przed słońcem, to bardzo korzystna dla naszej skóry mieszanka. Jego lekka konsystencja sprawia, że kosmetyk szybko się wchłania. Dzięki temu z powodzeniem może być używany jako baza pod pokład.

Balsam nawilżający Olivii Wilde

Na półkach drogerii i w sklepach internetowych można znaleźć bez problemu jeden z ulubionych kosmetyków Olivii Wilde. Aktorka postawiła na CeraVe Daily Moisturising Lotion, czyli nawilżający balsam do ciała. Emulsja intensywnie nawadnia i aktywnie wspiera procesy regeneracji bariery skórnej, a także jej naturalne funkcje obronne.

Mleczko, które można używać do ciała i twarzy, zapewnia nawilżenie skóry przez 24 godziny. Na korzyść produktu działa także lekka konsystencja, która szybko się wchłania. Dodatkowo produkt, który poleca Olivia Wilde, jest niekomedogenny i hipoalergiczny, a jego formuła została opracowana przy współpracy z dermatologami.