Kim jest Diana Rudnik? Takie pytanie od paru dni zadaje sobie część widzów "Faktów" TVN i "Faktów po faktach" w TVN24. Nowa prowadząca głównego wydania serwisu informacyjnego zadebiutowała w tej roli w święta Bożego Narodzenia i praktycznie od razu zaskarbiła sobie sympatię widzów. Część z nich pamięta ją z czasów, gdy występowała na antenie konkurencyjnych stacji. Co o niej wiemy? Diana Rudnik przyszła na świat w 1973 jako Diana Bzdyra. Szkołę średnią i studia politologiczne ze specjalnością dziennikarską ukończyła w swoim rodzinnym Opolu. Jej kariera w telewizji wystartowała w 1992, gdy dołączyła do opolskiej redakcji TVP3 Katowice. W 2002 dziennikarka przeszła do Polsatu, gdzie prowadziła "Informacje", ale już w październiku 2006 zdecydowała się na powrót do Telewizji Polskiej, z którą związana była w sumie przez 10 lat. W grupie TVN Rudnik pracuje od kwietnia 2016 - zaczęła od prowadzenia serwisów informacyjnych w TVN24.

ZOBACZ: KAMIL DURCZOK ma nową dziewczynę! Kim jest Julia Oleś-Miła?

Diana Rudnik - mąż, dzieci, rodzina

Diana Rudnik z mężem wychowuje dwóch synów, czwarto- i sześcioklasistę. Co lubi robić w wolnym czasie? Dziennikarka dba o swoją formę, a szczególnie lubi bieganie. Jak sama przyznaje, pasją do tego sportu zaraził ją mąż, który regularnie startuje w maratonach.

Im bardziej eksploatujemy się psychicznie, tym bardziej warto dawać sobie w kość fizycznie. Bieganiem zaraził mnie mąż, maratończyk. Na razie zaliczony mam półmaraton - mówiła w 2016 w wywiadzie w "Tele Tygodniu".

Jaka Diana Rudnik jest prywatnie? Dziennikarka przyznaje, że nie należy do kobiet, które lubią dużo czasu spędzać w kuchni. Nowa prowadząca "Fakty" TVN zdradziła jednak, że jej specjalnościami są zupa pomidorowa i gulasz. Wakacje zawsze spędza nad morzem ze swoimi bliskimi.