Choć trudno w to uwierzyć, film Dirty Dancing ma już 33 lata. Taneczny hit z Patrickiem Swayze i Jennifer Grey w roli kochanków podbił serca widzów na całym świecie, zarabiając przy okazji 218 mln dolarów przy budżecie wynoszącym 5 mln. A utwór promujący film, czyli kawałek (I’ve Had) The Time of My Life (który potrafi chyba zanucić każdy) w wykonaniu Billa Medleya i Jennifer Warnes doczekał się Oscara i Złotego Globu.

Dirty Dancing, czy jak kto woli Wirujący seks, to historia młodej kobiety o Frances Houseman (Jennifer Grey), a przez bliskich nazywaną pieszczotliwie Baby, która spędza wraz z rodzicami i siostrą wakacje w ekskluzywnym ośrodku wypoczynkowym. Po powrocie do domu ma rozpocząć naukę w college’u i dokładnie wie, co chce robić w przyszłości. Korzystając z wolnego czasu, Baby poznaje przystojnego instruktora tańca Johny’ego Castle’a (Patrick Swayze). I zupełnie nieoczekiwanie zostaje jego taneczną partnerką. Z początku Castle nie jest zachwycony tą decyzją, ale wkrótce między Frances a nim rodzi się nić porozumienia nie tylko na parkiecie.


Ciekawostki o „Dirty Dancing”, o których prawdopodobnie nie mieliście pojęcia >>>
​​​​​​

Powstanie 3. część Dirty Dancing! Kto znajdzie się w obsadzie? 

Film w reżyserii Emile Ardolino i według scenariusza Eleanor Bergstein w 2004 roku doczekał się sequela, a wystąpili w nim Diego Luna, Romola Garai, a także Patrick Swaye. Niestety był to jeden z ostatnich filmów z jego udziałem. Patrick Swayze zmarł w 2009 roku po prawie dwuletniej walce z nieuleczalnym nowotworem trzustki. Teraz okazuje się, że w planach jest też kolejna część! Odpowiedzialni będą za nią Jonathan Levine (Niedobrani, Wiecznie żywy) oraz Gillian Bohrer, natomiast scenariusz przygotowują Mikki Daughtry i Tobias Iaconis. Jeśli chodzi o obsadę, to na tę chwilę wiadomo tylko, że w obrazie pojawi się Jennifer Grey. 60-letnia obecnie aktorka będzie także producentką wykonawczą. 


Zobaczcie, jak wygląda teraz Baby z „Dirty Dancing”! >>>