Selena Gomez – niewinne początki spektakularnej kariery

Selena Gomez to aktualnie jedno z najgorętszych nazwisk światowego show-biznesu. Ciesząca się gigantyczną popularnością aktorka i piosenkarka, a w ostatnich latach także producentka i bizneswoman, zaczynała swoją karierę już przeszło dwie dekady temu w serialu telewizyjnym dla dzieci pt. „Barney i przyjaciele”. Międzynarodową rozpoznawalność zyskała już kilka lat później za sprawą głównej roli w emitowanych na antenie Disney Channel „Czarodziejach z Waverly Place”. Mimo tego, że ostatni klaps na planie produkcji padł już ponad 10 lat temu, do tej pory wychodzą na jaw kolejne informacje zza kulis show. Co ciekawe, najnowsza z nich dotyczy samej Seleny Gomez.

Twórca „Czarodziejów z Waverly Place” potwierdza: Alex Russo była biseksualna

Nowym źródłem ciekawostek na temat „Czarodziejów...” stał się ostatnio podcast o nazwie „Wizards of Waverly Pod”. Nowopowstałą audycję prowadzą Jennifer Stone i David DeLuise, czyli odtwórcy ról Harper Finkle i Jerry'ego Russo. W ósmym odcinku swojego podcastu serialowa przyjaciółka Seleny Gomez i jej ekranowy ojciec przeprowadzili wywiad z głównym scenarzystą i producentem pierwszych sezonów magicznej produkcji.

Peter Murrieta wyjawił podczas rozmowy z aktorką i aktorem, że postać grana przez Selenę Gomez była biseksualna. Co więcej, showrunner disneyowskiego hitu wyjawił, że stacja nie zgodziła się na to, by rozwinąć wątek relacji Alex Russo i jej koleżanki Stevie Nichols (w tej roli występowała Hayley Kiyoko).

W tamtym czasie nie byliśmy w stanie tego zrobić, ale dla nas wszystkich było całkiem jasne, czym był ten związek. To byłoby super – powiedział Murrieta.

Hayley Kiyoko i Selena Gomez na planie „Czarodziejów z Waverly Place” / fot. Getty Images

Pierwsza biseksualna postać w Disney Channel

Na ten przełomowy motyw władze Disney Channel ostatecznie wyraziły zgodę dopiero w 2020 roku. Światło dzienne ujrzał wówczas nowy serial animowany „Sowi Dom” (oryg. „The Owl House”), którego główna bohaterka, czternastoletnia Luz Noceda, otwarcie mówi o swoim biseksualizmie. 

Sama jestem biseksualna i chcę, aby stworzona przez mnie postać to odzwierciedlała – wyjaśniła na Twitterze Dana Terrace, pomysłodawczyni produkcji.

 

Zobacz także: