Jak bardzo zmieniły się nastroje społeczne w ciągu ostatniego roku? Bardzo. A najlepszym przykładem jest najnowsza okładka Time i tytuł Człowieka Roku przyznawany przez magazyn od 1927 roku. Jeszcze w zeszłym roku pojawił się na niej Donald Trump, nowo wybrany prezydent Stanów Zjednoczonych, a objęcie przez niego tak ważnego stanowiska mocno zatrzęsło opinią publiczną nie tylko w samej Ameryce. Jedną z odpowiedzi na taki, a nie inny wybór amerykańskiego elektoratu były licznie organizowane przez kobiety marsze. Te w samych Stanach zgromadziły około 2 milionów uczestników, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Ale jeszcze wtedy nikt nie był w stanie przewidzieć, jak wiele w kwestii praw kobiet zmieni się w nadchodzącym roku.

ZOBACZ TAKŻE: ANGELINA JOLIE I GWYNETH PALTROW UJAWNIAJĄ PRAWDĘ O MOLESTOWANIU >>> 

Do tego bez wątpienia przyczyniła się afera wokół Harveya Weinsteina. Dzisiaj lista kobiet, które doświadczyły nadużyć ze strony popularnego producenta filmowego, liczy kilkadziesiąt nazwisk, a wśród nich takie, jak Angelina JolieGwyneth Paltrow, Kate Beckinsale czy Rose McGowan. Jak się bardzo szybko okazało, przypadek Weinsteina, choć najbardziej nagłośniony, to jeden z wielu, jakie miały i nadal mają miejsce w Hollywood. Najlepszym dowodem na to była inicjatywa #MeToo zainicjowana m.in. przez aktorkę Alyssę Milano. Jej wpis na Twitterze, w którym wyznała, że również doświadczyła przemocy seksualnej, zachęcił inne kobiety do dzielenia się podobnymi przeżyciami. I choć, jak to w przypadku wszelkich takich akcji bywa, #MetToo spotkało się z krytyką i dla niektórych było niczym innym, jak chęcią zdobycia rozgłosu i popularności, już wiemy, że ta akcja była jednym z najważniejszych wydarzeń kończącego się roku (jak nie najważniejszym.) I w tym miejscu w końcu wypada wypada napisać nieco więcej, o tegorocznej okładce magazynu Time i tytule Człowieka Roku. Tym razem otrzymała go bowiem nie jedna, a kilka osób. I są to właśnie inicjatorki #MetToo, kobiety, które jak pisze Time, zdecydowały się przerwać milczenie, podzielić się swoją historią i tym samym - przejść do historii.Na okładce Time wylądowały Ashley Judd, Susan Fowler, Adama Iwu, Taylor Swift i Isabel Pascual.

ZOBACZ TAKŻE: CO OZNACZA AKCJA #METOO? >>>

Chociaż to nie pierwsza sytuacja, kiedy Człowiekiem Roku zostaje kilka osób, to zdecydowanie wyjątkowa. Jesteśmy przekonani, że tak mocna okładka będąca pokłosiem tak przejmujących wydarzeń, przyniesie kolejne rezultaty. I tutaj też nie mamy wątpliwości, że równie cenne i na ogromną skalę.