Rynek beauty nie zna zjawiska przesytu. Producenci prześcigają się w wymyślaniu jeszcze lepszych i jeszcze skuteczniejszych receptur, a kobiety mają tendencje do pozostawania w nieustannej pogoni za takimi. To dotyczy także pędzli do makijażu. Zdawałoby się, że nie można wymyślić już w tym temacie nic nowego, ale to nieprawda. Jeśli owalne szczoteczki do makijażu jeszcze nie przewinęły się przez wasze ręce – warto to nadrobić. Czym przewyższają klasyczne pędzle?

ZOBACZ TAKŻE: Ten prosty trik makijażysty Beyoncé sprawi, że wasz makijaż będzie trwalszy, a skóra zyska młodzieńczy blask >>>

Do czego służą owalne szczotki do makijażu?

Te z największą główką służą do aplikacji podkładu. Mają bardzo gęste włosie, zbitą formę i są bardzo przyjemne w dotyku, dzięki czemu pozwalają szybko, skutecznie i najbardziej jak to możliwe równomiernie rozprowadzić kosmetyk. Pozwalają osiągnąć maksymalnie naturalny efekt – podkład pozostaje prawie niewidoczny na twarzy, ale skutecznie wyrównuje koloryt skóry. Ważne, by rozprowadziwszy go na twarzy nie zapomnieć o pociągnięciu szczoteczką także szyi oraz płatków uszu. Szczoteczki z mniejszą końcówka będą dobre do aplikacji różu albo bronzera, a te najmniejsze o podłużnym kształcie – do blendowania cieni na powiece.

Jakie są rodzaje szczotek do makijażu?

Rodzajów jest kilka, ale na start najlepiej zaopatrzyć się w 4 – szczoteczkę do aplikacji podkładu o szerokości ok. 5 cm,  4-centumetrową do nakładania różu albo bronzera (która zda egzamin jako akcesorium do konturowania, albo gdy największa okaże się dla was nieporęczna – także do podkładu). Mniejsza, o średnicy 3 cm, dzięki temu, że jest bardziej precyzyjna, sprawdzi się do aplikacji korektora. Za to najwęższa czyli półcentymetrowa dedykowana jest cieniom do powiek. Można jej użyć także do nadania kształtu brwiom.

Kto powinien sięgnąć po owalne szczotki do makijażu?

Raz po nie sięgnąwszy nie będziecie chciały się z nimi rozstać. Zwłaszcza, jeśli stawiacie pierwsze kroki w temacie makijażu - sprawią, że poznawanie tajników tej sztuki i unikanie błędów okaże się łatwiejsze.

Na co zwrócić uwagę wybierając owalną szczotkę do makijażu?

O czym trzeba pamiętać sięgając po to akcesorium? Podkład zawsze powinien by położony na twarz, nie na szczotkę. Jeśli chodzi o rozprowadzanie, wykonujemy okrągłe ruchy takie jak wtedy, gdy rozsmarowujemy palcami krem. Nie wszystkie pędzle dają szansę wklepania produktu (w przypadku tych gorszej jakości będzie to po prostu bolesne), a czasem ta metoda dobrze uzupełni rozprowadzanie. Z czystym sumieniem polecamy ten od marki MAC. Nie jest tani (ok. 200 zł), ale jakościowo zostawia konkurencję daleko w tyle.

ZOBACZ TAKŻE: Rodzaje szczoteczek w tuszach do rzęs – czym się różnią i która jest najpopularniejsza? >>>

Zobacz także: