Pandemia zmieniła nasze przyzwyczajenia, także te urodowe. Wiele osób zrezygnowało z makijażu albo postanowiło nakładać go rzadziej. Przyniosło to niezwykle pozytywne efekty, dlatego nawet teraz – gdy możemy wychodzić z domów – robią sobie przerwy od aplikacji kosmetyków kolorowych. Dlaczego warto? Istnieją (przynajmniej) cztery powody. Możesz o nich przeczytać poniżej, a następnie zaplanować przerwę od makijażu. Gwarantujemy, że będziesz chciała robić to jak najczęściej. 

Dlaczego warto robić przerwy od makijażu? Poprawa kondycji skóry

Przerwy od makijażu mogą korzystnie wpłynąć na kondycję twojej skóry. Jakość kosmetyków kolorowych regularnie się poprawia, ale mimo to niektóre z nich zawierają parabeny, barwniki oraz inne substancje podrażniające lub obciążające ją. Poza tym mogą blokować dopływ tlenu. A, podobnie jak cały organizm, skóra potrzebuje czasem oddechu. Mini urlop od makijażu może doprowadzić m.in. do oczyszczenia się, zmniejszenia widoczności porów i zminimalizowania wyprysków, jak również do poprawy kolorytu cery. A właściwie do powrotu do jej naturalnego odcienia, który może zostać zaburzony przez pewne produkty do makijażu, np. podkłady. 

Dlaczego warto robić przerwy od makijażu? Zrozumienie (potrzeb) swojej skóry 

Zrozumienie czy zaprzyjaźnienie się ze swoją skórą brzmi dość enigmatycznie. Chodzi jednak o to, że czasem decydujemy się na makijaż, aby zamaskować zaczerwienienia, wypryski albo inne – tak zwane – niedoskonałości. Jednocześnie nie zastanawiamy się, jaka jest przyczyna ich powstawania. Może się okazać, że powodem są nieodpowiednie (czyli niedopasowane do potrzeb skóry) kosmetyki kolorowe, a co za tym idzie: że zataczamy błędne koło. Jeśli zrobisz sobie przerwę od makijażu i zauważysz, że w tym czasie podrażnienia zmniejszyły się albo oczy przestały łzawić, prawdopodobnie udało ci się wykluczyć szkodliwe dla nich składniki. Oczywiście w takim wypadku nie warto wprowadzać ich ponownie do swojej codziennej rutyny. Ale na pewno warto jeszcze lepiej poznać swoją skórę. 

Dlaczego warto robić przerwy od makijażu? Poprawa kondycji rzęs

Nie tylko skóra, ale i rzęsy będą ci wdzięczne za przerwy w makijażu. Zazwyczaj skupiamy się na tym, że mascara wydłuża, podkręca bądź pogrubia włoski. Nie myślimy o tym, że aplikacja tuszu do rzęs, a następnie demakijaż może doprowadzić do osłabienia ich kondycji. Malując rzęsy rzadziej, możesz dać im odrobinę wytchnienia oraz czas na regenerację. Oczywiście efekty będą lepsze, jeśli dodatkowo sięgniesz po odżywkę. Najlepsze naszym zdaniem kosmetyki do pielęgnacji rzęs znajdziesz poniżej. Pamiętaj, by nie stosować ich na własną rękę, ale zgodnie z zaleceniami producenta. 

Dlaczego warto robić przerwy od makijażu? Oszczędność czasu i pieniędzy

Last but not least... Rezygnacja z makijażu wiąże się także z oszczędnością. Zarówno pieniędzy, jak i czasu. Niestety dobrej jakości kosmetyki kolorowe bywają drogie, co – w skali kilku miesięcy bądź roku – może być sporym obciążeniem dla konta bankowego. Jeżeli przestaniesz kupować podkład, tusz do rzęs, rozświetlacz albo po prostu będziesz robić to rzadziej, z całą pewnością zauważysz różnicę. Natomiast kilka dodatkowych minut o poranku jest – powiedzmy to sobie szczerze – bezcenna.