Istnieją produkty do makijażu, które są całkowicie zbędne i da się bez nich obejść. Podstawowych kosmetyków do makijażu jest zaledwie kilka, a tak naprawdę wszystko zależy od preferencji danej osoby. Większość z nas ma w swojej kosmetyczce podkład do twarzy, tusz do rzęs i pomadkę do ust oraz puder, aby utrwalić make up. Jednak niewiele z Was wie, że sypki puder może być o wiele lepszym wyborem niż prasowany. Dlaczego? Sypki puder to produkt wielowymiarowy i kompleksowy, a takie lubimy najbardziej. Oprócz tego, że jest przeznaczony do makijażu, zawiera także właściwości pielęgnacyjne. Dowiedzcie się więcej poniżej!

Sypki puder – oto zalety kosmetyku

Głównym przeznaczeniem sypkiego pudru jest utrwalenie makijażu, zamaskowanie niedoskonałości i wykończenie make upu, nadając zdrowy i świetlisty wygląd cerze. Ma również właściwości matujące, dzięki czemu nadaje się do skóry ze skłonnością do przetłuszczania i świecenia. Nie tworzy efektu maski na twarzy, dając naturalny efekt. Co więcej, zawiera antyoksydanty, dzięki czemu ma działanie przeciwzmarszczkowe. Puder sypki ma w składzie niewiele konserwantów, dlatego nie wywołuje podrażnień i reakcji alergicznych.

7 najlepszych rozświetlaczy do twarzy według internautek, w które warto zainwestować >>>

Jak nakładać sypki puder?

Aplikacja sypkiego pudru może budzić wątpliwości, szczególnie u dziewczyn, które zaczynają swoją przygodę z makijażem. Ale nie dajcie zwieść się pozorom. Jeśli będziecie uważne i zrobicie to precyzyjnie, uzyskacie oczekiwany efekt i nie pobrudzicie produktem ani ubrania, ani łazienki. Do nakładania pudru sypkiego potrzebujecie dużego, puchatego pędzla. Po zanurzeniu pędzla w produkcie, musicie otrzepać nadmiar kosmetyku i nałożyć puder kolistymi, zdecydowanymi ruchami.