Chociaż wzięci z zaskoczenia w ciemno typowalibyśmy róż jako kolor, w który od stóp do głów odziane są księżniczki Disneya, jak się okazuje, nie ma nic bardziej mylnego! Ich kreacje każdorazowo odszyte z niebieskich tkanin i dzieje się tak nie bez powodu. Co stoi za taką decyzją? Co ciekawe, wcale nie chodzi o królewski dress code czy słabość twórców bajek do tego koloru. Sprawa ma się dużo poważniej i korzeniami zahacza o te same kwestie, co prawdziwa moda. Jak wskazuje dyrektor instytutu Pantone, który co roku typuje kolory, które zdominują sezon, chodzi o sposób, w jaki kolory oddziałują na odbiorców.

Niebieski przywodzi na myśl niebo, a idąc tym tropem także brak ograniczeń, coś stałego, niezmiennego, na czym można polegać. Dodatkowo ma bardzo pozytywne konotacje - kojarzy się z nadzieją, zaufaniem, przyjaźnią, uduchowieniem. Osoba wyposażona w ten kolor zyskuje nie tylko na sympatii i zaufaniu odbiorców, ale też jawi się jako niezależna, silna osobowość, która zwiastuje zmiany na lepsze i ma moc sprawczą.

Czy to nie właśnie dlatego ten kolor od najmłodszych lat przypisuje się chłopcom? Tak czy inaczej, zgodzicie się na pewno, że to naprawdę dobry pomysł w ten sposób wzmocnić kobiece postacie, z którymi niezmiennie identyfikują się kolejne pokolenia dziewcząt.