Często zadajemy sobie pytanie, dlaczego związki się rozpadają. Co robimy źle? Czy to my jesteśmy problemem? Przede wszystkim, nie zadręczaj się. Przyszedł czas na działanie oraz… rachunek sumienia. Jeśli pragniesz zdrowego związku, pełnego bezwarunkowej miłości, wierności, szacunku i uczciwości, konieczne jest, abyś od początku ustaliła granice i umiała o nich mówić.

Chodzi nam o to, żebyś nie tylko komunikowała swojemu partnerowi, co sprawia, że czujesz się niekomfortowo, ale także dbała o to, żebyś sama nie wykazywała się toksycznymi zachowaniami.

Dlaczego związki się rozpadają? Co zrobić, aby tego uniknąć?

Na te pytania nie ma dokładnej odpowiedzi. W końcu wszyscy jesteśmy różni, a każdy związek jest inny. Można jednak stwierdzić, jakie są główne czynniki, które wpływają na zakończenie relacji.

Oto toksyczne postawy, które wpływają na twój związek. Właśnie ich powinnaś unikać.

Nieuzasadniona zazdrość

W relacji, szczególnie romantycznej, zazdrość zawsze jest obecna. Jednak problem pojawia się wtedy, gdy jest ona nieuzasadniona. Zaciemnia ona umysł i nie pozwala myśleć obiektywnie i racjonalnie. A to prowadzi do kłopotów.

Brak zrozumienia

Jak bardzo empatyczna jesteś? Wielokrotnie narzekamy na to, że nasz partner nie stawia się na naszym miejscu. Ale czy my to robimy? Być może bardziej otwarte podejście pozwoli wam na dojście do porozumienia i uzyskanie odpowiedzi na wiele pytań?

Kłamstwa

Postawą każdej relacji jest zaufanie i szczerość. Jeśli tych dwóch elementów brakuje, zarówno z twojej strony, jak i ze strony twojego partnera, to nie ma na czym budować zdrowego związku. Nauka wyrażania siebie z odpowiedzialnością emocjonalną ma decydujący wpływ na to, czy związek będzie szedł do przodu czy zatrzyma się.

Zobacz także:

Niski poziom tolerancji

Zanim dasz ponieść się emocjom i ulegniesz impulsom, poświęć trochę czasu na oczyszczenie głowy, myślenie racjonalne. Unikaj złośliwości czy też złości.

Brak komunikacji

I wreszcie: nigdy niczego nie ukrywaj! Jeśli coś zadaje ci ból lub sprawia, że jesteś smutna, ważne jest, aby poinformować o tym swojego partnera.  

Jak widzisz, pytanie: „dlaczego związki się rozpadają?” ma więcej odpowiedzi niż mogłaś się spodziewać. Ale ma też naprawdę wiele rozwiązań.

Ten artykuł pojawił się pierwotnie na glamour.mx