Powodów rozstania jest mnóstwo. Jednak, jakie są powody zakończenia związku przez mężczyzn? Niekiedy różnią się one od tych kobiet. W końcu jesteśmy różni i mamy inne potrzeby, zwracamy uwagę na inne rzeczy. Poniższe problemy są poważne, jednak można z nimi walczyć. Nie oznaczają od razu porażki. Mimo wszystko warto na nie zwracać uwagę, ponieważ mężczyźni twierdzą, że to właśnie one przyczyniają się do rozpadu ich związków. Nawet, jeśli nadal kochają swoją partnerkę. Spradź, o jakie chodzi.  

Zazdrość 

Przez (niezdrową) zazdrość w związku wszystko może się popsuć. I chodzi tu o zazdrość dwóch stron. Relacja może zakończyć się na przykład z powodu zazdrości mężczyzny, który chce cię kontrolować, nie zgadza się, żebyś wychodziła bez niego lub nie może znieść widoku ciebie z kimś innym. Związek może dobiec końca też wtedy, gdy to ty jesteś zazdrosną stroną. Twój partner może tego w końcu po prostu nie wytrzymać. To naprawdę męczące. Pamiętaj, że zaufanie to fundament każdego związku. Bez niego nie da się nic budować. Zazdrość może mieć miejsce tylko w kilku przypadkach. O tym, jak być zdrowo zazdrosnym pisałyśmy w artykule poniżej. Sprawdźcie!

Problemy z komunikacją

Komunikacja to (podobnie, jak zaufanie) podstawa każdego związku. Jeśli nie będziesz komunikować się ze swoim partnerem - mówić mu, jak minął ci dzień, co u ciebie, dzielić się swoimi lękami, problemami, obawami, przegadywać problemów, prosić o rady itd., nie zdziw się, jeśli od ciebie odejdzie. W końcu, po co ciągnąć relację, jeśli nie ma w niej komunikacji? To ona jest jej esencją. Mężczyzna może poczuć, że jego związek po prostu nie ma sensu, jest bezużyteczny.

Uzależnienie od telefonu i mediów społecznościowych

W dzisiejszych czasach to poważny problem. Coraz więcej czasu spędzamy przed ekranem – czy to telefonu, czy komputera. Do tego dochodzą jeszcze media społecznościowe, których przeglądanie naprawdę zajmuje dużą część dnia. Jeśli jesteś uzależniona od TikToka czy Instagrama, pokazujesz partnerowi, że to jest od niego ważniejsze. A tak nie powinno być. To właśnie na social media poświęcasz więcej uwagi niż na swojego ukochanego. Czuje się on wtedy odrzucony, niepotrzebny, czuje, że cię nie interesuje. Od zbyt długiego czasu spędzanego przy telefonie zaczyna się mnóstwo problemów – od komunikacji po intymność.

Brak przestrzeni

Mężczyźni zdecydowanie bardziej niż kobiety potrzebują przestrzeni osobistej, niezależności, poczucia sprawczości czy czasu dla siebie. Dlatego właśnie, gdy czują się kontrolowani lub osaczeni, momentalnie uciekają. Faceci są gotowi zakończyć związek, jeśli ich partnerka nie będzie dawała im wystarczającej przestrzeni. Oni szukają kobiety, która zrozumie, że chcą mieć trochę czasu dla siebie i nie mogą spędzać z nią 24 godzin na dobę. Warto o tym pamiętać. Póki wspólny czas razem nie jest zaniedbywany, jest to zdrowe dla relacji. Pomimo tego, że tworzycie parę, macie też swoje osobne życia. Nie można o tym zapominać.