Na Instagramie nieustannie rodzą się trendy, a jego użytkowniczki potrafią z najzwyklejszego elementu garderoby, po który sięgają niemal wszyscy, uczynić przebój sezonu. Ich zdaniem tym razem wystarczy długi szalik z frędzlami, żeby jesienna lub zimowa stylizacja zyskała to coś. Obserwując ich zestawy, które prezentują na zdjęciach zamieszczanych w mediach społecznościowych, przed wyborem takiego modnego dodatku warto odpowiedzieć sobie na jedno ważne pytanie. Kluczowy jest tu bowiem kolor lub wzór. Okazuje się, że szaliki w kratę w wielką metką Acne Studios to tylko jedna z inspiracji prezentowanych na Instagramie. Według fashionistek mamy dużo większe możliwości szukając tego jedynego, który będzie nam towarzyszył przez cały sezon. Dowolność w tym zakresie daje później dużo większe pole do popisu przy tworzeniu stylizacji. Klasyczne szaliki w odcieniach czerni, szarości, brązów i beżów to opcja dla minimalistek i miłośniczek uniwersalnych rozwiązań. Kolorowe szaliki to natomiast prosty sposób, żeby ożywić całą stylizację. Który będzie najlepszy? Na to pytanie warto odpowiedzieć samodzielnie, ale zdjęcia fashionistek i konkretne modele szalików, które czekają poniżej, mogą okazać się w tym pomocne.

Długi szalik z frędzlami – Szalik w kratę

Szaliki w kratę nie są odkryciem ostatnich sezonów. Czerwono-czarna odsłona tego printu to jedno z pierwszych skojarzeń z zimowymi wzorami. Na tym jednak nie koniec, bo popularny nadruk w różnych odsłonach pojawia się w każdym sezonie, a za sprawą modeli lansowanych przez Acne Studios w ostatnich latach nawet jeszcze częściej. W tym przypadku zatem każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Kluczowa jest jednak forma. Według fashionistek musi to być długi szalik z frędzlami. Krótkie i cienkie modele, które ledwo możemy dobrze okręcić wokół szyi odpadają już na starcie. Wraz z tymi wytycznymi w parze idą ogromne możliwości stylizacyjne. Taki modny szalik można bowiem nie tylko okręcić kilka razy wokół szyi, żeby dał nam dużo ciepła, ale także potraktować przede wszystkim jako ozdobę zestawu. Zarzucony tylko nonszalancko przez jedno ramię lub opadający po dwóch stronach szyi może urozmaicić zestaw nawet z najprostszym płaszczem.

 

Długi szalik z frędzlami – Stonowany szalik

Wybierając dodatki często stawiamy na uniwersalne i ponadczasowe wersje, które pozwolą dopasowywać je do rozmaitych ubrań z naszej szafy. Szalików także może dotyczyć ta zasada. Dzięki temu zakup jednego pozwoli w swobodny sposób łączyć go z dowolnymi kurtkami i płaszczami, które już mamy w swoich garderobach. Czarny szalik albo na przykład model w szarym kolorze będzie świetnym dopełnieniem zarówno modeli w stonowanej kolorystyce, jak i tych kolorowych. Jeżeli zatem lubisz proste rozwiązania, ale jednocześnie chcesz wybrać modny dodatek na jesienno-zimowy sezon, to właśnie jeden z takich modeli w neutralnej palecie wydaje się najlepszą opcją. Takie szaliki noszą nie tylko miłośniczki skandynawskiego minimalizmu, ale wszystkie osoby, które chcą zaoszczędzić czas na zastanawianiu się, czy wszystko do siebie pasuje i czy efekt końcowy po zestawieniu ubrań i dodatków przed wyjściem z domu jest właśnie taki, jak oczekiwali.

 

Długi szalik z frędzlami – Kolorowy szalik

Przeglądając propozycje modnych szalików na jesień-zimę widzimy, że marki odzieżowe nie zapomniały także o wszystkich zafascynowanych stylem Dunek. Kolorowe stylizacje mieszkanek tego kraju w ostatnich sezonach mają ogromny wpływ na trendy kreowane na całym świecie. Jeżeli zatem szukasz dodatku, który w wyraźny sposób zaznaczy swoją obecność w stylizacji, to mocny kolor wydaje się najprostszym rozwiązaniem. Który wybrać najlepiej? Tu fashionistki nie mają jednej złotej rady. Najlepiej podążać za własnym stylem. W ich stylizacjach pojawiają się szaliki w wielu kolorach. Czerwone, niebieskie, zielone, żółte, różowe, pomarańczowe, fioletowe i w wielu innych wariantach sprawiają, że faktycznie można zapragnąć ożywić swoje jesienno-zimowe stylizacje właśnie w taki sposób. Wybór tylko jednego może jednak nie należeć do najłatwiejszych.

 

Zobacz także: