Jeśli lubisz gładką skórę, to pewnie marzysz też, by cieszyć się nią przez jak najdłuższy czas. Nie ma nic bardziej frustrującego, niż odkrycie tuż przed wyjściem z domu, że włoski na nogach czy w innych miejscach zaczęły odrastać. Poza tym golenie się co dzień czy dwa (w zależności od indywidualnych predyspozycji) pochłania masę czasu. A jeśli jeszcze robimy to plastikowymi golarkami pod bieżącą wodą, to jest to totalnie nieekologicznie. Z innej jednak strony wiele z nas woli depilację na własną rękę, zwłaszcza kiedy chodzi o strefy intymne. Poza tym w obecnych czasach, kiedy obostrzenia raz są znoszone, raz znowu się pojawiają, zdecydowanie lepiej liczyć na siebie. 

Nic zatem dziwnego, że wiele z was pyta nas o skuteczne domowe sposoby depilacji. Tak, by móc pozbyć się włosków z nóg, pach, rąk czy wąsika raz i na długi czas. I najlepiej, żeby to jeszcze nie bolało! Było proste, szybkie i skuteczne. Okazuje się, że nie są to wcale wygórowane wymagania. Bo wszystkie spełnia Philips Lumea 9000. Dzięki urządzeniu depilację możesz wykonać sama w domu, aplikacja przypomina o terminach, a zabieg jest bezpieczny i skuteczny, dopasowany do potrzeb twojej skóry. I najważniejsze: Lumea zapewnia do pół roku gładkiej skóry!

fot. materiały prasowe

Philips Lumea 9000 w praktyce - skuteczna i bezpieczna

Na czym właściwie polega działanie urządzenia Philips Lumea? Otóż opiera się ono na metodzie IPL, czyli depilacji światłem. Delikatne i bezpieczne impulsy świetlne wprowadzają nasze mieszki włosowe w stan uśpienia. Efekty widać już po pierwszym użyciu, jednak istotne jest, aby wykonać serię zabiegów, by uzyskać zadowalający (redukcja aż do 92% owłosienia!), trwały efekt. W początkowym okresie należy wykonać cztery do pięciu zabiegów w odstępie dwóch tygodni. Później wystarczy powtarzać zabiegi co cztery do ośmiu tygodni. Seria 12 zabiegów z użyciem urządzenia Philips Lumea 9000 pozwala uzyskać efekt gładkiej skóry utrzymujący się aż do 6 miesięcy.

Philips Lumea 9000 powstała we współpracy z dermatologami, to nas szczególnie upewniło, że możemy ją bezpiecznie stosować. I to praktycznie bezboleśnie! Jest to też pierwsze urządzenie do depilacji z innowacyjną technologią SenseIQ, co pozwala mu na rozpoznanie potrzeb skóry i dopasowanie do nich działania. Dzięki temu włoski usuwane są nie tylko skutecznie, ale przede wszystkim bezpiecznie, nawet ze szczególnie wrażliwych obszarów ciała. Czujnik SmartSkin wykrywa nasz odcień skóry i wskazuje odpowiedni poziom intensywności zabiegu – jeden z pięciu możliwych. Oczywiście można je ustawić także ręcznie. Oprócz tego Lumea wyposażona jest również w nasadki, które dostosowane są do poszczególnych partii ciała: nóg, rąk, pach, twarzy czy bikini. 

Zresztą najlepiej odpalcie wideo i dowiedzcie się z niego o naszych wrażeniach z testowania urządzenia!

Aplikacja Lumea IPL

Zdecydowanie bardzo pomocna jest aplikacja Lumea IPL. Dzięki niej po pierwsze niemal błyskawicznie możemy opanować, jak używać urządzenia, ponieważ znajdziemy w niej filmy instruktażowe. Prowadzą one nas krok po kroku przez zabieg depilacji z Philips Lumea 9000. Po drugie, aplikacja przypomni nam w odpowiednim terminie, że to już czas na kolejny zabieg, aby cieszyć się jak najdłużej upragnionym efektem cudownie gładkiej skóry! Tak, to jest depilacja na miarę XXI wieku. 

Zobacz także:

O czym warto pamiętać?

Przypominamy też, że choć Lumea to bezpieczne urządzenie, to nie używamy go w ciąży i w czasie karmienia piersią. Także nie stosujemy jej na skórze pokrytej tatuażami, a kiedy opalimy skórę należy ponownie użyć czytnika SmartSkin, aby dobrał odpowiedni poziom intensywności zabiegu do jej koloru. Generalnie najlepiej Lumei używać przy jasnej skórze i ciemnych włoskach.