Nasza ukochana, znana z lat 90. i wczesnych lat 2000. teenage drama powraca, ale w z elementami dreszczowca, jak u Hitchcocka! To z pewnością nietypowe połączenie. A co, jeśli powiemy wam, że główne role w tej produkcji grają wasze i nasze ukochane aktorki z „Riverdale” i „Stranger Things”? Z tego robi się już mieszanka wybuchowa!

„Zróbmy zemstę” („Do Revenge”) – o czym będzie film?

„Zróbmy zemstę” opowiada o dwóch błyskotliwych licealistkach Drei i Eleanor. Obie dziewczyny chcą się na kimś zemścić. Drea, grana przez Camilę Mendes, chce zemścić się na swoim byłym chłopaku, który udostępnił ich sekstaśmę. Eleanor, grana przez Mayę Hawke, chce z kolei zemścić się na dziewczynie, która rozsiała plotki o tym, że się całowały. Opis filmu z Netfliksa mówi nam, że „Do Revenge” to czarna komedia, inspirowana filmem Alfreda Hitchcocka „Nieznajomi z pociągu” (1951), w której występują najstraszniejsze bohaterki: nastolatki.

„Zróbmy zemstę” – reżyseria

Za reżyserię odpowiada Jennifer Kaytin. Jest ona twórczynią netfliksowego hitu „Ktoś wyjątkowy”. Co by się wydarzyło, jakby zabawę i elementy thrillera, niczym u Hitchcocka, umieścić w realiach liceum? – mówiła reżyserka w wywiadzie dla amerykańskiego „Elle”. Faktycznie zapowiada się ciekawie.

„Do Revenge” – obsada

Poza Camilą Mendes i Mayą Hawke w filmie zobaczymy jeszcze wiele innych gwiazd młodego pokolenia, które występowały w naszych ulubionych produkcjach dla nastolatków i nastolatek. Między innymi Austina Abramsa, którego znać możemy z „Euphorii”, Sophie Turner („Gra o Tron”), Alishę Boe, znaną na przykład z „13 powodów”, oraz Jonathana Davissa, Risha Shaha, Avę Capri i Talię Ryder.

„Zróbmy zemstę” („Do Revenge”) – teaser produkcji

Już teaser produkcji „Zróbmy zemstę” zdradzał, że szykuje się teen drama pierwszej klasy. Nastolatki żądne zemsty są zdolne niemal do wszystkiego...

„Do Revenge” / „Zróbmy zemstę” – oficjalny trailer rozpalił jej fanki i fanów do czerwoności!

Maya jako studentka Elanor z wymiany, która w nowym miejscu staje się obiektem plotek, łączy siły z popularną w miejscowej szkole Dreą (Camila Mendes) i postanawia zemścić się zemścić. Zwiastun udowadnia nam, że te dwie bohaterki to mieszanka wybuchowa i że czeka nas naprawdę świetna rozrywka. Ale na tym nie koniec. Bo fanki i fani aktorki znanej ze „Stranger Things” zwariowali na punkcie jej stylizacji i charakteryzacji, które w połączeniu z grą aktorską i taką a nie inną rolą bardzo im przypominają Umę Thurman, czyli mamę Mai, w roli z „Kill Billa" Tarantino! Zobaczcie trailer i sprawdźcie, czy faktycznie to nawiązanie się tak rzuca w oczy!

„Do Revenge” – data premiery

Film „Zróbmy zemstę” trafił na platformę Netflix 16 września. Trzeba obejrzeć.

Zobacz także: