Doda to bezsprzecznie jedna z najbardziej wyrazistych postaci na rodzimej estradzie. Niektórzy twierdzą zresztą, że bez niej polski show-biznes w ogóle by nie istniał. Wokalistka, autorka tekstów, aktorka, producentka filmowa, filantropka i skandalistka. Wiele można o niej powiedzieć, ale na pewno nie to, że da się przejść obok niej obojętnie. W trakcie dwóch dekad obecności w branży rozrywkowej powiedziano i napisano już o niej niemal wszystko. Czy coś jeszcze na jej temat może zaskoczyć? Przekonajcie się!

Doda – 11 interesujących faktów na temat gwiazdy

#1 Doda zagrała swój pierwszy profesjonalny koncert zaraz po egzaminach maturalnych

Pierwszy pełnowymiarowy występ wokalistki z zespołem Virgin odbył się w 2002 roku w nieistniejącym już klubie Piekarnia w Warszawie.

Byłam tu świeżo po maturze - napisała gwiazda pod zdjęciem z tego pamiętnego show.


#2 Doda miała dziewczynę

Doda od wielu lat jest sojuszniczką społeczności LGBTQ. Nie jest też tajemnicą, że we wczesnej młodości sama była w związku jednopłciowym. Jako nastolatka Dorota była zakochana do szaleństwa w swojej dziewczynie, Izie.

Oświadczyła mi się i planowałyśmy nawet ślub w Holandii - wyznała w 2013 roku w wywiadzie dla magazynu GLAMOUR.

Iza była moją miłością, chodziłyśmy za rękę, całowałyśmy się i pływałyśmy kajakami... - dopowiedziała po latach w rozmowie z „Party”.

#3 Doda nie przyszła na premierę własnego filmu

Z powodu napiętych relacji ze swoim byłym mężem, Emilem Stępniem, współproducentka „Dziewczyn z Dubaju” nie pojawiła się na uroczystej premierze filmu. Zdjęcia na czerwonym dywanie przyszła zrobić kilka godzin przed oficjalnym startem wydarzenia.

Na premierze byłam z Wami całym sercem i myślami, a 3 godziny wcześniej ,kiedy nie było nikogo  osobiście… Chciałam po prostu uwiecznić na pamiątkę również dla siebie ten wielki dzień - wyjaśniła na Instagramie.

Zobacz także:


#4 Doda studiowała psychologię

Po przeprowadzce do Warszawy z rodzinnego Ciechanowa młodziutka Dorota Rabczewska łączyła występy w Teatrze Buffo z nauką w liceum. Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczęła nawet studia na kierunku psychologia kliniczna, ale ich nie ukończyła. Artystka wyjechała do Izraela, gdzie przebywał jej ówczesny partner Radosław Majdan. Przypomnijmy, że w latach 2003-2004 piłkarz był zawodnikiem izraelskiego klubu FC Aszdod.

#5 Doda została nagrodzona tytułem Lidera Roku w Ochronie Zdrowia

W 2010 roku Doda mocno zaangażowała się w pomoc w uzyskaniu zgłoszeń do bazy potencjalnych dawców szpiku. Za swoje działania na rzecz chorych na białaczkę otrzymała tytuł Lidera Roku w kategorii działalności charytatywnej. W ocenie kapituły konkursu Sukces Roku w Ochronie Zdrowia 2010 „dla polskiej transplantologii zrobiła więcej niż niejedno stowarzyszenie, niejedna akcja ministerialna”.

#6 Doda zagrała w filmie Krzysztofa Zanussiego

Na długo przed tym jak Dorota Rabczewska została gwiazdą filmu „Pitbull. Ostatni pies”, wystąpiła w czarnej komedii „Serce na dłoni”. W filmie, który wyreżyserował Krzysztof Zanussi, wcieliła się w rolę – tu bez zaskoczeń – piosenkarki.

fot. mat. prasowe Monolith Films

#7 Doda była jurorką w trzech programach telewizyjnych

Wokalistka oceniała popisy uczestników programów „Shibuya”, „Gwiazdy tańczą na lodzie” (2007-2008) (to na planie tego show rozpoczął się jej zakończony niedawno konflikt z Justyną Steczkowską) i „Tylko nas dwoje” (2010).

#8 Doda ma boisko swojego imienia

W 2013 roku media obiegła informacja, że mieszkańcy Libuszy w województwie małopolskim wpadli na pomysł, aby nazwać boisko imieniem Dody. Wykonawczyni hitu „Nie daj się” była wzruszona tą inicjatywą i pomogła w sfinansowaniu budowy obiektu.

Cieszę się, że moja osoba może pomóc w społecznych akcjach, które są dla dzieci i młodzieży, i które mogą coś zmienić w ich życiu, pomóc młodym osobom odnaleźć swoją pasję i rozwijać talent - wyznała.

#9 Doda zdobyła medal na Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce

Doda jest w fantastycznej formie. Aktywny, sportowy styl życia to jej codzienność już od dzieciństwa. Już jako trzynastolatka rozpoczęła treningi lekkoatletyczne i może się w tej dziedzinie pochwalić niemałymi sukcesami. Dorota Rabczewska wystąpiła nawet na Mistrzostwach Polski Juniorów, na których zdobyła brązowy medal w biegu na 100 metrów. Biegała też na dystansach 60 metrów, 600 metrów oraz 1000 metrów. Trenowała także pchnięcie kulą oraz w skok w dal. Na wojewódzkich mistrzostwach szkolnych zdobyła złote medale we wszystkich tych dyscyplinach. Ostatecznie jednak zdecydowała się porzucić sport dla muzyki.

#10 Doda fascynuje się światem elfów

W 2011 roku piosenkarka pojawiała się na czerwonym dywanie w szpiczastych uszach, a w wywiadach opowiadała o swojej fascynacji elfami. Dziesięć lat później potwierdziła, że w tej kwestii nic się nie zmieniło.

Kocham cały świat elfów, nadal mnie to fascynuje, znam elficki język, uwielbiam tę całą otoczkę wokół tego, całą kulturę elficką, książki, stroje, uszy. Wszystko mnie ekscytuje i jara – wyznała w rozmowie z dziennikarzem „Faktu” w 2021 roku.

fot. AKPA

#11 Doda jako pierwsza osoba na świecie sprzedała swoje ciało jako NFT

Doda zeskanowała swoje ciało, a całość modelu 3D powstałego w technologii zwanej fotogrametrią, została podzielona na kilkaset części. Następnie fragmenty zostały sprzedane w formie niewymienialnych tokenów NFT.

Podzieliłam się na kawałki. Zrobiłam coś pierwsza na świecie! Jako osoba publiczna bardzo świadomie wykonałam krok wejścia do świata NFT, ponieważ zawsze staram się być krok przed wszystkimi i wyznaczać trendy - ogłosiła gwiazda.

Zaskoczeni?

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.