Nie znać Lśnienia to trochę obciach, sorry. Choć dopiero po latach obraz Stanleya Kubricka zaczął być uznawany za arcydzieło, a pierwsze recenzje nie były zbyt przychylne (w 1981 roku produkcja Kubricka zdobyła dwie filmowe antynagrody - Złote Maliny) i bez względu na to, czy Wam się spodoba czy nie, ten kultowy obraz na podstawie równie kultowej powieści Stephena Kinga po prostu trzeba zobaczyć, by mieć choć znikome pojęcie o tym, co wydarzyło się w światowej kinematografii na przestrzeni ostatnich czterech dekad. Szczególnie, że nadchodzi sequel dzieła Kubricka, Doktor Sen. Pod tym samym tytułem w 2013 roku ukazała się kontynuacja bestsellerowej pozycji literackiego mistrza grozy z 1977 roku.

Zobacz także: Ewan McGregor po 22 latach zostawił żonę dla innej kobiety. Teraz sam został porzucony!

Ewan McGregor jako „Doktor Sen” w kontynuacji kultowego „Lśnienia”

Głównym bohaterem filmowego Lśnienia jest grany przez Jacka Nicholsona Jack Torrance, który podczas pobytu w hotelu Panorama wraz ze swoją żoną Wendy (Shelley Duvall) i synem Dannym (Danny Lloyd), popada w obłęd. Akcja Doktora Sen toczy się kilkanaście lat od tamtych wydarzeń, a fabuła kręci się wokół dorosłego już Danny’ego Torrance’a. W tej roli zobaczymy Ewana McGregora. Jego bohater stara się walczyć z przeszłością naznaczoną przemocą, alkoholizmem i traumatycznym wspomnieniami zimowego pobytu we wspomnianym hotelu. Nie ułatwiają mu tego jego nadprzyrodzone umiejętności - stąd też przydomek Doktor Sen. Kiedy okazuje się, że Danny nie jest w tym sam, a na jego drodze pojawia się Abra Stone (Kyliegh Curran), oboje muszą mieć się na baczności - poluje na nich organizacja trudniąca się zabijaniem ludzi z paranormalnymi umiejętnościami.

Zobacz także: Filmy o tematyce LGBTQ, które warto zobaczyć (nie tylko podczas Pride Month)

Reżyserem kontynuacji Lśnienia jest Mike Flanagan, który w gatunku jakim jest kino grozy, czuje się jak ryba w wodzie. Ma koncie m.in. serial Nawiedzony dom na wzgórzu, Grę Geralda czy Zanim się obudzę. Flanagana w adaptacji Doktora Sen wspierał sam Stephen King, czego nie można powiedzieć o Stanley Kubricku. Jego Lśnienie, znacznie różniące się od książkowego pierwowzoru, nigdy nie zyskało aprobaty Kinga.

Premiera filmu Doktor Sen planowana jest na 8 listopada 2019. Poniżej możecie zobaczyć pierwszy oficjalny zwiastun.

Zobacz także: