21 września, wraz z zamieszczeniem ostatniego sezonu „Sex Education” na Netflixie, pożegnaliśmy się z perypetiami życiowymi Otisa, Erica, Maeve oraz innych uczniów Moordale High i Cavendish Collage. Zarówno widzowie, jak i twórcy żegnają się jednak nie tylko z głównymi bohaterami, ale i z najbardziej charakterystycznymi budynkami z popularnego serialu. Jednym z nich jest charakterystyczny, drewniany dom dr Jean Milburn oraz Otisa. Twórcy produkcji postanowili wystawić budynek na sprzedaż. Ile trzeba zapłacić, by mieszkać jak jedna z najpopularniejszych seksuolożek na świecie?

Dom Otisa z „Sex Education” został wystawiony na sprzedaż

Jedną z największych gwiazd serialu „Sex Education” był wybudowany w osiemnastym wieku dom inspirowany norweskim stylem. Budynek, w którym mieszkali serialowi Jean i Otis Miburn, kilka dni temu trafił na sprzedaż. Jak donosi BBC, nieruchomość z widokiem na rzekę Wye, znajduje się w Symonds Yat w hrabstwie Herefordshire w Wielkiej Brytanii i została wystawiona na sprzedaż za 1,5 miliona funtów (niecałe 8 milionów złotych). Budynek uchodził niegdyś za domek rybacki i stał się lokalną atrakcją od czasu, gdy pierwszy raz pojawił się w produkcji Netflixa. 

fot. Kaja Szafrańska / Netflix Media Center

Strona internetowa agenta nieruchomości opisuje dom z pięcioma sypialniami jako „wyjątkową posiadłość, ze wspaniałymi widokami”, z tarasami balkonowymi, nową dobudową oranżerii i perspektywą zakupu małej kaplicy na terenie. James Toogood z Knight Frank Bristol powiedział BBC: Fakt, że ta nieruchomość jest tak dobrze znana, tylko zwiększa atrakcyjność niezwykle rzadkiej okazji posiadania spektakularnego, historycznego domu.

Szczegółowy wgląd do brytyjskiej posiadłości możecie zobaczyć w poniżyszym filmie.