To jedno z tych odkryć, na które czeka się całe życie! Naukowcy z Oxford University przeprowadzili testy z udziałem ponad 16 tysięcy uczestniczek, a wyniki nie pozostawiały wątpliwości: grubsze kobiety cieszą się lepszym zdrowiem i żyją dłużej, niż ich szczupłe koleżanki. Jak to możliwe? Jak się okazuje, choć tłuszcz sam w sobie nie jest oznaką zdrowia, wszystko zależy od jego umiejscowienia w ciele. I zgodnie z najnowszymi odkryciami - akurat ten zlokalizowany w okolicach ud i pośladków może okazać się prawdziwym skarbem.

ZOBACZ TAKŻE: Te dokumenty Netflixa o zdrowiu i jedzeniu sprawią, że będziecie chcieli zmienić swoje życie od zaraz >>>

Badane kobiety, którym tkanka tłuszczowa odkłada się właśnie w tych okolicach, nieoczekiwanie mogły pochwalić się naprawdę niezłymi wynikami. Wykazują niższy poziom cholesterolu, lepszy metabolizm cukrów przy wyraźnie wyższym wskaźniku kwasów Omega 3 od pozostałych. Wszystko za sprawą hormonów - dinopektyny o właściwościach przeciwcukrzycowych i przeciwzapalnych, a także leptyny odpowiedzialnej za regulację wagi. Co więcej, kilka nadprogramowych kilogramów może się okazać sprzymierzeńcem w walce z chorobami krążenia. Nie wierzycie? Tkanka tłuszczowa w okolicach ud i pośladków ma zdolności zatrzymywania szkodliwych cząstek tłuszczowych obciążających układ sercowo-naczyniowy.

Ale to nie wszystko. Już wcześniej Amerykanie odkryli, że matki o większych gabarytach są milsze i cieplejsze w stosunku do swoich pociech i żyją dłużej. To jak, zgodzicie się, że najwyższy czas przestać walczyć z naturą i zacząć cieszyć się tym, co mamy?

ZOBACZ TAKŻE: Jak wygląda piękne ciało? Dominika Cuda obala wszelkie mity na temat idealnego wyglądu. Takiego ujęcia się nie spodziewaliście! >>>