Dunkin' Donuts wycofuje się z Polski

Kolejna próba zaadaptowania na polskim rynku najpopularniejszej, kultowej amerykańskiej sieci cukierni nie powiodła się - słodyczowy gigant właśnie wycofuje się z Polski na dobre. A zapowiadało się tak dobrze - marka debiutowała u nas jeszcze w latach 90. i mimo wycofania się w 2002 roku postanowiono dać Polakom szansę na rozsmakowanie się w najpopularniejszych amerykańskich pączkach jeszcze raz przed 3 laty. Panowano otworzyć 44 lokale na terenie całej Polski, ale finalnie powstało ich znacznie mniej. Dziś otwarte są już tylko na 3 cukiernie w Warszawie (dla porównania - na całym świecie jest 12 tysięcy kawiarni 36 krajach). 

ZOBACZ TAKŻE: Różowy Kit Kat będzie dostępny w Polsce! Sprawdźcie, jak smakuje! >>>

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy i, niestety, lokale Dunkin' Donuts po 3 latach znikają z mapy Polski. Ta smutna decyzja nie była łatwa, ale w zaistniałych okolicznościach okazała się konieczna. Dziękujemy za wszystkie wspólnie zjedzone donuty. Będziemy za Wami tęsknić i zapraszamy dziś na Świętokrzyską 16 na wyprzedaż ostatnich donutów i pamiątek na otarcie łez. Lokal będzie otwarty do ostatniego donuta.

Donut worry, be happy, dziękujemy. - marka podała oficjalną informacją dotyczącą swej decyzji na Facebooku.

Dlaczego Dunkin' Donuts wycofuje się z polskiego rynku?

Wszystko wskazuje na to, że mimo szalonego zamiłowania Polaków do słodyczy przysmak zza oceanu nie przypadł im do gustu. Najpewniej ma to związek z ceną - prawie 5 zł za jednego dunuta potrafi wyhamować apatyt nawet największego łasucha. Tym samym zgodnie z zapowiedzią sieciówki możemy się spodziewać że w najbliższych dniach warszawskie sklepy bezpowrotnie się zamkną.

Jeśli mieliście słabość do kultowych dunutów z Dunkin Donuts, albo jakimś cudem jeszcze nie trafiliście do żadnego z lokali przy Świętokrzyskiej, Miasteczku Wilanów czy dworcu Centralnym, to ostatnia gwizdek, by to nadrobić! Będziecie tęsknić?

ZOBACZ TAKŻE: Ten tort z grubym jednorożcem to najlepsza rzecz, jaką dzisiaj zobaczycie! >>>