Zdarza się, że trendy prezentowane na światowych wybiegach niekoniecznie wpisują się w polskie warunki pogodowe. Tym razem projektanci mody zaproponowali jednak wiele modeli ubrań skrojonych na nasze potrzeby. Obok puchowych kurtek i pikowanych spodni pojawiły się także dzianinowe sukienki.

Dzięki ich popularności na wybiegach teraz możemy je znaleźć niemal w każdej sieciówce. Poniżej przyglądamy się zatem głównie tym tańszym propozycjom, które sprawdzą się w stylizacjach na różne okazje. Sprawdź, która z nich najlepiej wpisuje się twój styl i może posłużyć jako baza do stworzenia wielu modnych outfitów!

Dzianinowe sukienki – skąd moda na sweterkowe modele?

Przeglądając listę najmodniejszych sukienek na najbliższe miesiące, to właśnie dzianinowe modele wydają się najlepszą z dostępnych opcji na polską zimę. Nie dziwi zatem ich popularność w nowych kolekcjach większości marek odzieżowych. Projektanci mody kreując ten trend nie myśleli jednak głównie o osobach, które będą musiały się zmierzyć z miesiącami ujemnych temperatur. Dzianinowe sukienki stały się przebojem na fali innego trendu, który od kilku sezonów staje się coraz popularniejszy. Mowa o dzianinie noszonej od stóp do głów. Wszystko zaczęła Katie Holmes, a dokładnie dzianinowy komplet, w którym została sfotografowana. Sweterkowy biustonosz i pasujący do niego kardigan od Khaite zapoczątkowały szał na dzianinowe elementy garderoby.

Przeglądając nowe kolekcje łatwo zauważyć, że obok sweterkowych kompletów, hitem jest też dzianinowa sukienka. Ten element garderoby pojawia się w wielu odsłonach. Można ją znaleźć w wersji mini, midi i maxi. Do tego dostępna jest z różnymi dekoltami – od głębokich w literę V po golfy. Różnorodność proponowanych modeli wynika z ogromnego zainteresowania projektantów mody tym konkretnym strojem. Inspiracji można zatem szukać w kolekcjach Chloe, Chanel, Proenza Schouler, Gabriela Hearst, Acne Studios i Ami. Dostarczone przez nich wskazówki mogą być bardzo cenne. Biorąc jednak pod uwagę ilość wersji dzianinowych sukienek, które znajdziemy w kolekcjach marek odzieżowych, to dodatkowe wsparcie wcale nie jest niezbędne.

Dzianinowe sukienki – jaki model wybrać?

Jaką sukienkę z dzianiny wybrać? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Istnieje jednak kilka najpopularniejszych fasonów, które warto wziąć pod uwagę. Każdy z nich w zależności od dodatków można łatwo dopasować do własnego stylu i okazji, więc w tym przypadku złych wyborów nie ma. Dzianinowe sukienki najczęściej są dość proste i różnią się głównie kolorem lub ewentualnie rodzajem i grubością splotów. Głównymi wyznacznikami są w ich przypadku długości, rodzaje rękawów i fasony dekoltów.

Plany zakupowe można zatem rozpocząć od wyboru wersji mini, midi lub maxi. Już ta decyzja mocno określi kierunek naszych poszukiwań. Dzianinowe sukienki często pojawiają się w konkretnej wersji. Zdobi je bowiem pewien charakterystyczny element. Mamy w tym przypadku na myśli dzianinowe sukienki z golfem. Modele ze stójką znajdziemy w każdej z trzech wersji. Nie oznacza to jednak, że okrągłe dekolty lub w kształcie litery V w ogóle nie występują. Inną cechą, która łączy wiele dostępnych modeli, są długie rękawy. Biorąc pod uwagę zimowe warunki wydają się one dość rozsądnym wyborem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby sięgnąć też po inne wersje. To podkreśla tylko fakt, że przy wyborze modnej sukienki z dzianiny panuje ogromna dowolność.

Ostatnia kwestia podczas zakupu dzianinowej sukienki dotyczy jej koloru. W tym sezonie czerń ustąpiła miejsca brązom i beżom. Można zatem postawić na jeden z ich wielu odcieni. Do rzadkości nie należą też szarości – od gołębiego po ciemną stal. Pomimo bardzo odważnej kolorystyki, która dominuje w kolekcjach wielu projektantów, zdaje się ona omijać ten trend. Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie znajdziemy kolorowej sukienki z dzianiny. Wśród dostępnych opcji są zarówno pastele np. pudrowy róż, jak i bardziej intensywne barwy. Jedną z nich jest uwielbiana w ostatnim czasie zieleń. Mamy nadzieję, że nasz przegląd dzianinowych sukienek jest na tyle różnorodny, że bez trudu wybierz idealny model dla siebie.

Zobacz także: