Codzienny makijaż wymaga wyboru wielu kosmetyków, które muszą spełniać wiele oczekiwań. Jeżeli masz dość swojego ciężkiego podkładu, to znaleźliśmy produkt, który z powodzeniem go zastąpi. Sprawdź, jakie zalety ma wybór fluidu i czym się różni od klasycznego podkładu!

Fluid zamiast podkładu – dlaczego warto go używać?

Często określenia fluid i podkład są używane jako synonimy. Warto jednak pamiętać, że to dwa osobne kosmetyki, które różnią się od siebie. Podkład to bardzo szerokie pojęcie. Jest określeniem, które pasuje do fluidu, pudru w kremie, kremu BB i innych kosmetyków, których zadaniem jest nadanie naszej twarzy jednolitego koloru.

Najczęściej jednak używając tej nazwy mamy na myśli konkretny produkt. Mowa oczywiście o pudrze w kremie, który jest dość gęstym i ciężkim kosmetykiem. Fluid odróżnia się od niego właśnie za sprawą konsystencji, która jest płynna i lekka. Dzięki temu mniej obciąża skórę. Jeżeli szukasz ciekawej alternatywy dla swojego podkładu, to nowy fluid sprawdzi się w tej roli idealnie.

Fluid to jednak nie tylko kosmetyk z pigmentami, który różni się od podkładu tylko konsystencją nadającą bardziej intensywny efekt końcowy. O wygląd skóry twarzy i jej świeży oraz zdrowy wygląd możemy dbać także za sprawą jego bardziej pielęgnacyjnej wersji. Takie kosmetyki, choć nie tworzą jednolitej warstwy na twarzy, to potrafią działać cuda. Dodatkowo dają bardzo naturalny efekt.

Fluid matujący – produkt z kosmetyczki polskiej gwiazdy

Nowe kosmetyki można znaleźć podglądając produkty, których używają znane makijażystki i gwiazdy, które mają z nimi kontakt i z pierwszej ręki zasięgają opinii o nowościach. Jeden z nowych fluidów trafił do kosmetyczki Agnieszki Sienkiewicz. Gwiazda postawiła na kosmetyk matujący Caudalie z linii Vinopure. Ten wegański fluid ma zadanie długotrwale nawilżyć skórę i zapobiegać jej świeceniu, ale jego rola nie kończy się na czysto wizualnych efektach.

Kosmetyk zmniejsza też niedoskonałości (wypryski i zaskórniki) oraz poprawia strukturę skóry. Dzięki temu cera jest nie tylko zmatowiona, ale też nawilżona i zdrowa.

W składzie nie ma PEG i syntetycznych substancji zapachowych, które mogłyby podrażniać delikatną skórę twarzy. Lekka formuła fluidu pozwoli jej odpocząć od ciężkiego podkładu, a jego dodatkowe właściwości pielęgnacyjne sprawią, że zacznie wspierać kondycję naszej cery.

Zobacz także: