Portal ZaadoptujFaceta daje Wam możliwość wysłania listów miłosnych w przestrzeń kosmiczną. Miłosna korespondencja, zanim trafi do rąk ukochanej osoby, poszybuje w kosmos na pokładzie rakiety Falcon 9 firmy SpaceX. Wysłanie listów na orbitę będzie miało miejsce jeszcze w listopadzie tego roku. Zanim list powróci na Ziemię, spędzi sześć miesięcy na terenie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, pokonując a ponad 100 milionów kilometrów. Nie jest to rzut beretem — to odległość równa podróży w obie strony z Ziemi na Wenus. Ale w końcu miłości nie ogranicza ani odległość, ani żaden kontynent, a oczyma może sięgnąć aż do gwiazd! 

Czy wysłanie listów miłosnych w kosmiczną przestrzeń jest bezpieczne?

Wysłanie listów w przestrzeń kosmiczną nie spowoduje żadnych dodatkowych kosztów związanych z emisją dwutlenku węgla. Przyczyni się za to do rozwoju badań naukowych i pozwoli na dodatkowe zaopatrzenie astronautów. Do tej pory aż 600 z nich odbyło podróż w kosmos, a wkrótce znajdzie się tam również 1000 gorących wyznań. 

Paczka z listami będzie ważyć zaledwie pół kilo, czyli 0,002% ładunku użytkowego rakiety. Co prawda, środowisko kosmiczne może nieznacznie wpłynąć na kolor tuszu i papieru. Choć nie jest to list wysłany w butelce, jego lądowanie odbędzie się na Ocenie Atlantyckim. Po 6 miesiącach przebywania na orbicie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) kapsuła Dragon odłączy się od rakiety. Następnie listy dotrą do adresatów drogą pocztową. 

Jak wziąć udział w tej wyjątkowej kosmicznej misji?

Ty również możesz wziąć udział w konkursie i zrobić wyjątkowy prezent ukochanej osobie! Zgłoszenia przyjmowane są do 1 marca, na specjalnej platformie dostępnej na stronie ZaadoptujFaceta.pl. Udział w projekcie jest dostępny dla wszystkich.

Niestety, nie każdy list może zostać wysłany w kosmos. Tylko 1000 miłosnych wiadomości zostanie wyselekcjonowanych za pomocą specjalnego systemu głosowania. Uczestnicy będą mogli je udostępniać, aby zdobyć jak największą liczbę głosów. Następnie, jury czytelnicze wybierze tysiąc najlepszych, które wyruszą w tę niezwykłą wyprawę.