Ile razy dziennie sprawdzacie Facebooka, Instagrama, wysyłacie Snapy, czy po prostu przeglądacie newsy w sieci? Ile razy dziennie musicie doładowywać swoje telefony i z jakim stresem łączy się wyjście z domu bez powerbanka?

No właśnie... W dzisiejszych czasach smartphony, internet i social media całkowicie zawładnęły naszym życiem. Detoks od telefonu nie jest prosty, ale może Wam w nim pomóc jedna z najnowszych aplikacji, która skutecznie odciąga od ciągłego klikania.

Wydaje się to niemożliwe? A co jeśli w grę wchodzi uratowanie życia małej roślinki...? Tak, aplikacja Forest pozwala swoim użytkownikom na wyhodowanie wirtualnego drzewka, które rośnie gdy unikają oni używania smartphonów, a usycha, kiedy powracają do nieustannego surfowania po sieci. To naprawdę motywuje!

ZOBACZ TAKŻE: Pamiętacie „bananową” Nokię z „Matrixa”? Kultowy model telefonu powraca! >>>

Samo użytkowanie apki jest bardzo proste. Wystarczy, że ustawimy odpowiedni czas, w którym ma rosnąć nasza roślinka – może być to 10 minut, ale i kilkadziesiąt. Wtedy aplikacja w pewien sposób blokuje inne funkcje telefonu, a kiedy my znów zaczniemy ich używać i zdejmiemy blokadę, nasze drzewko zacznie umierać. Jednak najważniejsze w tej kwestii jest to, że Forest współpracuje z organizacjami, które sadzą drzewa w realnym świecie! Zarobione podczas uprawiania roślinki w wirtualnej rzeczywistości monety można przekazać na cele charytatywne! Dzięki nim, partnerzy aplikacji zaczynają sadzić nowe drzewa! Popieramy!