Dzień Kobiet to ten moment w roku, kiedy więcej myślimy o kobietach, ich prawach, zdolnościach. O innych i o nas samych. A gdyby tak celebrować bycie kobietą przez okrągły rok? Brzmi nieźle, prawda?

8 marca: Dzień Kobiet jest codziennie, przez 365 dni w roku

TOUS głęboko wierzy, że kobiecość należy nie tylko doceniać, ale i celebrować, każdego dnia przez okrągły rok. Chociaż wielu to święto wzbudza skojarzenia z PRL-owskimi reliktami, takimi jak goździki, cieliste rajstopy i zakłady pracy, dziś odkrywamy jego drugie dno, skupiając się przede wszystkim na sile kobiecości.

Co kryje się za pojęciem kobiecość?

Wartości, które powinny przyświecać wszystkim: optymizm, przedsiębiorczość, samodzielność, duch walki bez względu na okoliczności.

Kobiecość widzimy w TOUS jako piękny, życiodajny kwiat, który w cyklu odnowy rozkwita, ale także współżyje z naturą, porusza się z gracją i wzrasta ku słońcu. Dlatego też nasze celebracje święta kobiet w TOUS skupiamy wokół motywu mimozy, kwiatu symbolizującego wdzięk i doskonałość. 

Kobiety mają w sobie moc, która porusza całym światem. Z kolei mimoza, jeden z pierwszych rozkwitających wiosną kwiatów, niesie ze sobą nadzieję i radosną, optymistyczną obietnicę. Dlatego też mimoza stała się głównym motywem dwóch medalionów, które marka TOUS stworzyła z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. 

Wartości marki TOUS

Kreowanie poczucia wspólnoty wśród kobiet z całego świata jest fundamentem, na którym zbudowaliśmy markę TOUS. Dlatego też wokół medalionów zleciliśmy stworzenie serii grafik nawiązujących do motywu mimozy – tłumaczą przedstawicielki i przedstawiciele marki. 

Kwiat ten, symbol przyjaźni, zinterpretowały na prośbę TOUS trzy artystki pochodzące z różnych rejonów świata, co wyrażało tak ważny dla marki motyw siostrzeństwa i globalnej kobiecej społeczności. Irene Gaumé, Pammela Rojas oraz Kim Miki stworzyły dla nas trzy ilustracje, każda z zgodzie ze swoim stylem wizualnym. Ich prace są wyrazem ich stosunku do Międzynarodowego Dnia Kobiet i własną interpretacją artystek tego, czym jest kobiecość.

Piękno kwiatów i piękno kobiecości zazębiają się według wizji TOUS. Bez względu na to, czy masz ochotę zrobić prezent samej sobie czy wręczyć go kobiecie, którą cenisz za jej siłę, upór w dążeniu do celu, mądrość, optymizm czy którąkolwiek z innych wartości, które są dla ciebie ważnym elementem kobiecości.

Pamiętaj – w TOUS 8 marca to zwykła środa, ponieważ kobiecość świętujemy przez cały rok!

Zobacz także: