22 kwietnia to niezwykle ważny dzień - obchodzimy wówczas Dzień Ziemi. Zdradź - w jaki sposób ty planujesz uczcić tę wyjątkową datę? Napawa optymizmem fakt, że coraz więcej dużych firm angażuje się w tematy dotyczące troski o środowisko. Doskonałym tego przykładem jest SodaStream - marka, która nawiązała współpracę z organizacją SEETurtles.org.

Jak powszechnie wiadomo zanieczyszczenie mórz i oceanów wpływa na zachwianie ekosystemów i śmierć morskich stworzeń. Głównym celem kampanii SodaStream jest ochrona populacji żółwi morskich, które są zagrożone wyginięciem. A co ma z tym wspólnego nasz idol z dzieciństwa, David Hasselhoff? I jakie działania podjęto dotąd w tym temacie? W artykule znajdziesz więcej informacji na temat tej wspaniałej (i niezwykle potrzebnej) kampanii. 

Materiały prasowe

SodaStream, David Hasselhoff i SEETurtles.org: na ratunek żółwiom morskim!

Twarzą najnowszej kampanii SodaStream na rzecz uratowania, zagrożonych wyginięciem, żółwi morskich został David Hasselhoff. Firma razem z organizacją SEETurtles.org zobowiązała się do uratowania jednego małego żółwia morskiego za każdy sprzedany na całym świecie ekspres do gazowania wody SodaStream (akcja trwa przez cały kwiecień 2022 roku).

Fundusze przekazane przez naszego partnera wspomogą lokalne programy ochrony na ponad 20 kluczowych plażach lęgowych w 16. krajach - powiedział Brad Nahill, dyrektor generalny SeeTurtles.org.

Marka opublikowała jakiś czas temu viralowy klip wideo, którego bohaterem jest słynny ratownik. W filmie widzimy, jak z - doskonale znanym jego fanom - niesamowitym zapałem aktor powrócił, aby ratować potrzebujących. W tym przypadku nie są to jednak plażowicze, a... żółwie morskie. Ta utrzymana w humorystycznym tonie reklama ma jednak niezwykle ważny przekaz. Zresztą, zobaczcie sami:

 

A co takiego na temat Dnia Ziemi sądzi aktor zaangażowany w akcję?

Zobacz także:

Dzień Ziemi jest ważnym wydarzeniem, w które wierzę, ponieważ pomaga zwrócić uwagę świata na ochronę naszej planety. Uważam też, że ochrona środowiska wymaga zaangażowania 365 dni w roku. Musi to być sposób myślenia, który jest częścią naszego codziennego życia - zarówno w kwestii dużych, jak i małych wyborów - twierdzi David Hasselhoff - Każdy z nas musi zrobić to, co do niego należy, aby przyczynić się do zrównoważonego rozwoju świata. Milczenie nie jest rozwiązaniem - dodał aktor.

Materiały prasowe

SodaStream: ekologiczne podejście marki

Nie jest żadną nowością to, że marka SodaStream od lat angażuje się w projekty i akcje mające na celu troskę o środowiskoWspółpraca z organizacją SeeTurtes.org jest zatem naturalną kontynuacją ich dotychczasowych działań.

W tym roku zrobiliśmy kolejny krok (...), organizując największą jak dotąd kampanię z okazji Dnia Ziemi, która będzie trwała przez cały kwiecień, więc w SodaStream obchodzimy Miesiąc Ziemi. Dzięki tej inicjatywie angażujemy ludzi nie tylko w oczyszczanie oceanów z plastikowych odpadów jednorazowego użytku, ale także dajemy im możliwość ratowania zagrożonych żółwi morskich na całym świecie - mówi Karin Schifter-Maor, globalny CMO SodaStream.

Zastanawiacie się, w jaki sposób kupno ekspresu do gazowania wody może pozytywnie wpłynąć na naszą planetę? SodaStream umożliwia przygotowywanie wody gazowanej w domowym zaciszu, tym samym eliminując następstwo kupowania pakowanych butelek napoju, które w znaczącym stopniu zaśmiecają środowisko.

Okazuje się, że jedna butelka SodaStream pozwala wyeliminować średnio 1769 tych jednorazowych, a sam ekspres zapewnia świeżą wodę gazowaną zawsze wtedy, gdy mamy na nią ochotę. Poza kwestią dotyczącą ekologii korzystanie z tego sprzętu jest więc po prostu... niezwykle wygodne. Idealne dla wszystkich tych, którzy troszczą się o naszą planetę, a dodatkowo cenią sobie oszczędność czasu i własny komfort. A jakby tego było mało, design saturatorów SodaStream dopełni wnętrze każdej kuchni.

Materiały prasowe

22 kwietnia to doskonała okazja, żeby wodą gazowaną wznieść toast za przyszłość morskich żółwi i... naszej czystej, zielonej planety! Przyznajemy - ta idea całkowicie nas urzekła. Podobnie jak David Hasselhoff i ten sentymentalny powrót do młodości...