Zawsze trzeba robić to co się kocha, w co się wierzy i o czym się marzy. Warto mieć u boku wspierających rodziców, trenerów i rozgrywki, które otwierają młodym talentom drzwi. Młodziutkie polskie piłkarki to wiedzą. I wciąż rośnie liczba reprezentantek Polski, którym drzwi do futbolu otworzył właśnie Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", który od 20 lat uczy dzieci zdrowej rywalizacji i piękna sportu oraz odkrywa talenty. Idealnym przykładem jest tu Paulina Dudek, która w 2007 r wygrała Turniej, w 2020 została wybrana najlepszą piłkarką Polski.

Piłka nożna to nie tylko sport. To także emocje, pierwsze sukcesy, ale i porażki. Łzy w oczach zwycięzców i smutek przegranych. Wzajemne zrozumienie sportowców i trenerów. Każdy, kto uprawiał jakiś sport wie, jak ważne to wszystko jest w piłkarskiej przygodzie. Bez wsparcia najbliższych nie ma sukcesów. Tego właśnie i zasad fair play uczą się dzieci wchodzące na boisko podczas Turniejmu „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. 

Tak wspomina swoje futbolowe początki Arkadiusz Milik, który został ambasadorem XVIII osłony turnieju. – Moja piłkarska przygoda rozpoczęła się od turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, dlatego cieszy mnie fakt, że ta sportowa impreza tak dynamicznie się rozwija i wzbudza ogromne zainteresowanie dzieci oraz trenerów. To niesamowite, że zwycięzcy mogą zagrać w finale na PGE Narodowym, na którym swoje mecze rozgrywa reprezentacja Polski. Jestem przekonany, że udział w tym turnieju to nie tylko możliwość spełnienia piłkarskich marzeń, ale też szansa na odkrycie talentów – mówił wówczas napastnik reprezentacji Polski.

Te wspaniałe idee sportu pięknie pokazuje tegoroczna kampania Tymbarku. Opowiada ona o pozytywnej motywacji, która porusza serca dzieci, daje im siłę i szansę na osiągnięcie sukcesu. Nośnikiem dobrego słowa i pozytywnych emocji staje się Kapsel, przekazany w geście wsparcia koledze z boiska. Bo w piłce nożnej najważniejsza jest gra zespołowa i wzajemne zrozumienie. To sprawia, że kochamy sport. I to nas wzrusza.

Co piękne, to właśnie dziewczynki mają coraz więcej sukcesów na boisku. W ciągu ostatnich lat wyraźnie ich przybywa. W obecnym Turnieju zagrało aż, reprezentantek z Polski. Kiedy mówimy, że kibicujemy biało-czerwonym myślimy – wszystkim sportowcom. Małym i dużym. Dziewczynkom i chłopcom. Dziękujemy im wszystkim za ich talenty i emocje, których nam dostarczają!


 

Zobacz także: