Elegancka koszula powinna znaleźć się w szafie każdej dziewczyny. I chociaż do niedawna kojarzyły się one przede wszystkim z formalnymi okazjami, to dziś nosimy je również na co dzień. Niemniej jednak uważamy, że elegancka koszula (nie tylko w kolorze białym) jest jedną z najlepszych opcji na tak ważne wydarzenia, jak matura, jakikolwiek inny egzamin, czy rozmowa rekrutacyjna.

Strój na maturę: elegancka koszula (nie tylko biała), to najlepsza opcja na egzamin

Oczywiście podczas matury najbardziej liczy się wasza wiedza. Wiemy jednak z doświadczenia, że dziewczyny na ogół chcą wyglądać dobrze w dniu egzaminów. Właśnie dlatego postanowiłyśmy napisać tekst o tym, jaki strój na maturę wybrać, aby wyglądać adekwatnie do sytuacji, do tego stylowo, a także czuć się komfortowo. Wygoda jest niesłychanie potrzebna podczas każdego egzaminu, bo pozwala skupić się na przygotowanych przez komisję zadaniach. Wśród naszych propozycji znalazła się między innymi koszula połączona z eleganckimi spodniami lub spódnicą o długości midi. Musimy przyznać, że to jeden z naszych ulubionych zestawów – sprawdza się nie tylko podczas egzaminu dojrzałości. Jaką koszulę wybrać na maturę? Przede wszystkim skromną, utrzymaną w stonowanych barwach i bez jakichkolwiek transparentnych tkanin.

Trendy wiosna-lato 2019, czyli najmodniejsze koszule w nadchodzącym sezonie

Jeżeli chodzi o najmodniejsze koszule i eleganckie bluzki, to w sezonie wiosna-lato 2019 zdecydowanie są nimi modele o oversize’owych krojach. Luźne koszule genialnie prezentują się w połączeniu z plisowanymi spódnicami (to cenna wskazówka przed egzaminem maturalnym) oraz w towarzystwie garniturowych spodni z wysokim stanem. W ciągu najbliższych kilku miesięcy nie bój się eksperymentować z formami ubrań, również eleganckich koszul. Falbany, kontrastowe przeszycia i tym podobne zdobienia są teraz totalnie hot. Ważne jest tylko to, aby tworząc swoją egzaminacyjną stylizację, nie zapomnieć o zachowaniu umiaru.

Trendy wiosna 2019: modne marynarki i żakiety z sieciówek, które założysz na maturę, pierwszą rozmowę o pracę i które później możesz nosić na co dzień >>>

Gdy nie wiecie, co na siebie włożyć – ubierzcie białą koszulę!

Biała koszula idealnie wpisuje się w maturalny dress code, ale nie tylko! To jeden z niewielu elementów garderoby, który sprawdza się w każdej sytuacji. Poza tym, w białej koszuli (naprawdę!) wszyscy wyglądają dobrze. Na co dzień radzimy wam zestawiać ją z niebieskimi jeansami i ulubionymi sneakersami. Latem koszule zakładajcie do bermudów lub stylowych kolarek oraz ultra wygodnych espadryli. Gwarantujemy, że będziecie prezentować się świetnie!

10 bazowych rzeczy, które każda z nas powinna mieć w swojej szafie >>>