Środowisko bogatej młodzieży uczęszczającej do prestiżowej szkoły, a wśród nich nowe twarze, które sprawiają, że nic nie będzie już jak kiedyś. Brzmi znajomo? Nie, nie będziemy po raz kolejny pisać o Plotkarze (choć moglibyśmy, bo mamy wrażenie, że choć ta produkcja skończyła się już jakiś czas temu, to nadal temat rzeka), ale o nowym serialu produkcji Netflix. I to kolejnym hiszpańskojęzycznym, jaki trafił na platformę.

Szkoła dla elity to historia dzieciaków uczących się w Las Encinas, do których decyzją władz dołącza trójka młodych ludzi. W wyniku trzęsienia ziemi stracili oni poprzednią placówkę edukacyjną. To, co różni ich od nowych kolegów, to status finansowy. Wpływa to niestety na ich dalsze losy, gdyż dochodzi do morderstwa. Kto za nie odpowie? Dowiecie się już od 5 października na platformie Netflix. 

Szkoła dla elity - drugi hiszpański serial Netflix

W obsadzie Szkoły dla elity znaleźli się znani z innego serialu, Dom z papieru, María Pedraza, Miguel Herrán oraz Jaime Lorente. Obok nich pojawiają się też Itzan Escamilla (Telefonistki, The Ministry of Time), Miguel Bernardeau (Ola de Crímenes), Arón Piper (15 Years and One Day), Ester Expósito (Estoy Vivo), Mina El Hammani (El Príncipe – dzielnica zła), Álvaro Rico (Velvet Collection) i debiutant Omar Ayuso. jedną z gwiazd nowej hiszpańskojęzycznej produkcji Netflix jest również jedna z najpopularniejszych obecnie aktorek i piosenkarek w Meksyku. Danna Paola (Dare to Dream).

Za reżyserię Elite odpowiadają Ramón Salazar (Trzy metry nad niebem, Niedzielna choroba) oraz Dani de la Orden (El Mejor Verano de mi vida, Party Town). Scenariusz do serialu napisał Carlos Montera (autor scenariusza do Krawcowej z Madrytu oraz twórca serialu Física o química) oraz Darío Madrona (autor scenariuszy do seriali Geneza i La chica de ayer oraz współtwórca niezwykle popularnego serialu Los Protegidos). 

ZOBACZ TAKŻE: Już jest! Oto zwiastun 3. sezonu „Riverdale”!