Emily powróciła do Paryża! Pod koniec grudnia na platformie Netflix pojawił się drugi sezon bijącego rekordy popularności serialu z Lily Collins w roli Amerykanki, która ze względów zawodowych przeprowadza się do stolicy Francji. W nowych odcinkach „Emily w Paryżu” twórczynie i twórcy skupili się na relacji głównej bohaterki z Gabrielem oraz Camille. Nie zapomnieli jednak o pewnej – pozornie drobnej – kwestii, która wzbudziła wiele emocji wśród widzów i widzek po premierze serii numer jeden. Chodzi o wiek Emily Cooper. Ile ma lat? Uwaga, dalsza część artykułu może zawierać spoilery.

„Emily w Paryżu”: ile lat ma główna bohaterka?

Przypomnijmy, że pierwszy sezon „Emily w Paryżu” wzbudził wiele kontrowersji. Subskrybentkom oraz subskrybentom Netflixa nie spodobały się m.in. nienaturalne dialogi, naciągana i oderwana od rzeczywistości fabuła, jak również (przynajmniej niektóre) stylizacje głównej bohaterki. Przysłowiowej oliwy do ognia dolała Lily Collins, która w wywiadzie dla brytyjskiego „Vogue’a" zdradziła, ile lat ma jej postać. Może to jej pierwszy rok po ukończeniu studiów. Powiedziałabym, że ma około 22 lata – wyznała wtedy aktorka. W sieci rozpętała się burza. Według internautów i internautek, byłoby to niemożliwe. W końcu Emily Cooper skończyła studia magisterskie, a do tego zdobyła już pewne doświadczenie w agencji marketingowej. 

Po internetowej dyskusji Lily Collins opublikowała swoje zdjęcie jako Emily na Instagram Stories i napisała: Emily, kiedy źle określam jej wiek. Przepraszam, dziewczyno! (...) Może nie masz 22 lat, ale muszę przyznać, że czasem tak się zachowujesz. Tym samym przyznała się do „błędu". 

Gwiazda obróciła całą sytuację w żart. Jednak kwestia wieku Emily pozostała niewyjaśniona. Aż do teraz! A właściwie do trzeciego odcinka „Emily w Paryżu 2”. To właśnie w nim główna bohaterka obchodzi urodziny. Jeśli seans już za wami, prawdopodobnie kojarzycie scenę, w której Amerykanka mieszkająca w Paryżu otrzymuje życzenia urodzinowe od swoich znajomych i zostaje masowo oznaczana na zdjęciach czy wideo w mediach społecznościowych. W pewnym momencie na ekranie pojawia się post @TheVagaJeune, w którym czytamy: 29 lat! Wszystkiego najlepszego, @emilyinparis. W ten sposób dowiedziałyśmy się i dowiedzieliśmy się, ile lat ma Emily Cooper. W końcu!