W końcu doczekaliśmy się pierwszej zapowiedzi filmu Cruella – nowej produkcji Disneya i jednej z najbardziej wyczekiwanych premier 2021 roku. W słynny czarny charakter znany z powieści autorstwa Dodie Smith – która to doczekała się wersji animowanej (1961) i filmowej (1996) – wcieliła się Emma Stone. W pierwszym oficjalnym trailerze możemy zobaczyć jej niesamowitą charakteryzację, jaką już jakiś czas temu Disney zdradził na pierwszym zdjęciu promocyjnym. Robi wrażenie!

Cruella – o czym jest nowy film Disneya z Emmą Stone w roli głównej?

Cruella to nie kolejna część 101 dalmatyńczyków, a produkcja, która skupia się wyłącznie na postaci bezwzględnej Cruelli De Mon (w wersji oryginalnej: Cruelli de Vil). Film Disneta opowie o jej młodzieńczych latach, przypadających na lata 70. i wyjaśni, co sprawiło, że stała się bezduszna oraz dlaczego tak bardzo nienawidzi szczeniąt.

Cruella – obsada. Kto oprócz Emmy Stone pojawi się na ekranie?

Oprócz Emmy Stone na ekranie zobaczymy Emmę Thompson jako Baronową, Joela Fry w roli Jaspera, Paula Waltera Hausera wcielającego się w Horacego, a także Emily Beecham i Marka Stronga.

Za reżyserię odpowiada Craig Gillespie, którego ostatnie dzieło, Jestem najlepsza. Ja, Tonya z Margot Robbie w roli głównej spotkało się z wielkim uznaniem i zdobyło wiele nominacji czy nagród na arenie międzynarodowej. Scenariuszem zajęli się m.in. Jez Butterworth (współodpowiedzialny za Spectre), a także Aline Brosh McKenna (współtworząca scenariusz do filmu Diabeł ubiera się u Prady). Co ciekawe, jedną z producentek filmu Cruella jest Glenn Close, czyli odtwórczyni roli Cruelli de Mon w aktorskich wersjach 101 Dalmatyńczyków

Cruella – kiedy premiera?

Premiera Cruelli od dawna planowana jest na 28 maja 2021 roku i data ta pojawia się także w zwiastunie. Film Cruella ma trafić do kin, które, mamy nadzieję, wiosną będą otwarte, a sale zapełnione w stu procentach. Jeśli jednak z powodu pandemii koronawirusa nie będzie to możliwe, produkcja trafi z pewnością na platformę Disney+. Ta niestety nie jest póki co dostępna w Polsce.