Małe kobietki, powieść z 1869 roku autorstwa Louisy May Alcott, jednej z pionierek literatury kobiecej, doczekała się kilku ekranizacji w formie seriali i filmów. Jednak tą najbardziej popularną bez wątpienia jest obraz Gillian Armstrong z 1994 roku, gdzie główne role przypadły w udziale m.in. Susan Sarandon, Winonie Ryder, Kirsten Dunst Claire Danes czy Christianowi Bale’owi. Jeszcze pod koniec tego roku światło dzienne ujrzy najnowsza wersja historii toczącej się w okresie wojny secesyjnej i opowiadającej o losach Marmee March oraz jej czterech córek: Meg, Jo, Beth i Amy. Reżyserką znowu jest kobieta i to jedna z najpopularniejszych reżyserek młodego pokolenia.

Zobacz także: Znamy najchętniej oglądany film na Netflixie. Produkcja z Jennifer Aniston bije rekordy popularności

Gwiazdorska obsada Małych kobietek w reżyserii Grety Gerwig - Meryl Streep, Laura Dern, Emma Watson i Timothée Chalamet

Greta Gerwig, bo to właśnie ona odpowiedzialna jest za nową adaptację powieści Alcott, reżyserka nominowanego do Oscara filmu Lady Bird, zgromadziła iście gwiazdorską obsadę. Laurę Dern, którą zobaczymy w roli w Marmee March, Meryl Streep (ciotka March), Boba Odenkirka oraz kilka najgorętszych młodego pokolenia - Emmę Watson (Meg), Saoirse Ronan (Jo), Elizę Scanlen (Beth), Florence Pugh (Amy) oraz Timothée'ego Chalameta. Ten ostatni wcieli się w Laurie’ego Laurence’a, którego w wersji z 1994 roku zagrał Bale.

Amerykańska premiera Małych kobietek planowana jest na 25 grudnia 2019. W Polsce film obejrzymy 10 stycznia 2020 roku. Do sieci trafiły właśnie pierwsze kadry z filmu, na których widać wszystkie główne postacie. Pojawił się również zwiastun! Z niecierpliwością czekamy na premierę.