Emma Watson będzie pracować w branży mody! Dołączyła do zarządu grupy Kering, właściciela marek Gucci, Saint Laurent czy Alexander McQueen

Choć Emma Watson od zawsze była znana z zainteresowania sprawami społecznymi, troski o dobro planety, i zamiłowania do zrównoważonej mody, nie spodziewaliśmy się, że zapragnie zajmować się tym profesjonalnie. Zwłaszcza, że doskonale radzi sobie jako aktorka. Wystarczy wspomnieć jej ostatnią rolę w „Małych kobietkach”, nie mówiąc już o roli Hermiony w „Harrym Potterze”. Wszystko wskazuje jednak na to, że swoją przyszłość bardziej niż z filmem gwiazda wiąże z... branżą mody. Emma Watson właśnie dołączyła bowiem do zarządu grupy Kering, właściciela marek, takich jak Gucci, Saint Laurent, Alexander McQueen, Bottega Veneta i Balenciaga. Wspólnie z Emmą do koncernu dołączyli także bankier Tidjane Thiamem oraz bizneswoman Jean Liu, prezeska największej platformy transportu mobilnego w Chinach. 

Najbardziej ekscentryczne urodowe triki Emmy Watson >>>

„Z przyjemnością witam Jean Liu, Tidjane Thiama i Emmę Watson w naszym zarządzie. Ich wiedza i kompetencje, różne pochodzenie i odmienne perspektywy będą nieocenione w Radzie Dyrektorów Kering. Ich wspólna wiedza wynikająca z rożnych punktów widzenia i bogactwo doświadczeń są kluczowe dla przyszłości naszej organizacji i jestem dumny, że mogę przyjąć tak imponujące talenty do naszego zespołu” – napisał François-Henri Pinault, dyrektor generalny grupy, w oficjalnym oświadczeniu, które możecie znaleźć na stronie internetowej Kering.

Czym dokładnie w firmie będzie zajmować się aktorka? Jak podaje Kering, Emma Watson będzie nie tylko jednym z trzech nowych dyrektorów w zarządzie marki, przede wszystkim objęła stanowisko Przewodniczącej Komitetu ds. Zrównoważonego Rozwoju. W praktyce oznacza to, że czuwać będzie nad tym, czy wszelkie działania podejmowane przez Kering, są zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, a więc czy są transparentne, etyczne, a także przyjazne środowisku. 

To kolejny krok Kering w kierunku zrównoważonej mody. I dowód na to, że po pandemii branża mody naprawdę ma szansę się zmienić – właśnie w kierunku bardziej przyjaznej ludziom i środowisku. I nie mamy wątpliwości, że Emma Watson się do tego przyczyni. Kibicujecie?

 

 

Zobacz także: