Urodzony w Montrealu w Kanadzie w rodzinie imigrantów. Jego ojciec pochodzi z Turcji, a matka jest Angielką. Projektant Erdem Moralioglu dzieciństwo spędził podróżując pomiędzy Birmingham w Anglii a Montrealem w kanadyjskiej prowincji Quebec. Teorię projektowania zdobył na Uniwersytecie Ryerson w Toronto, a zdobytą wiedzą praktykował u samej Vivienne Westwood. Projektant szturmem podbija modowy rynek i właśnie zakomunikował światu o swoim kolejnym sukcesie - ekskluzywnej kolekcji dla szwedzkiej marki H&M, w której po raz pierwszy pojawią się męskie sylwetki sygnowane jego nazwiskiem. 

ERDEM X H&M POKOCHAJĄ FANKI KOBIECEJ MODY

W 2000 roku przeprowadził się do Londynu, aby tam w brytyjskiej szkole państwowej Royal College Of Art zdobywać kolejną wiedzę w dziedzinie mody. Po trzech latach mógł już się pochwalić dyplomem magistra i kolekcją dyplomową. Zaraz po londyńskim rozdziale przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie kontynuował szlify projektowania ubrań w atelier Diane von Furstenberg. Zaledwie po kilkunastu miesiącach ponownie powrócil do stolicy Anglii i zadebiutował w nowej roli, tym razem jako właściciel marki ERDEM.

ZOBACZCIE, CO MOŻE ZNALEŹĆ SIĘ W LISTOPADZIE W SKLEPACH H&M >>>

Marka ERDEM znana jest przede wszystkim z zamiłowania jej właściciela do eksperymentowania z materiałami, intensywnymi wzorami, nadrukami i elementami, a także dbałością o najmniejszy detal. Kobiety na całym świecie pokochały ERDEM za zwiewne, bardzo kobiece i pełne elegancji sukienki. 

ERDEM X H&M, CZYLI UBRANIA, KTÓRE POKOCHAŁY GWIAZDY

W zaledwie kilka lat Erdem Moralioglu wspiął się po szczeblach kariery i rozkochał w sobie zarówno krytyków jak i światowe gwiazdy (Cate Blanchett, Marion Cotillard, Michelle Williams, Gwyneth Paltrow, Emma Watson, Julianne Moore, Anne Hathaway, Alicia Vikander, Keira Knightley, Rashida Jones, Emma Stone, Linda Evangelista, Jessica Chastain and Sarah Jessica Parker). Na jego koncie widnieje między innymi nagroda Fashion Forward, a także kilka statuetek British Fashion Council, w tym przyznaną w 2014 roku w prestiżowej kategorii Womenswear of the Year

Zobacz także:

Pierwszy flagowy sklep ERDEM został otwarty w eksluzywnej dzielnicy handlowej położonej w środkowej części Londynu, Mayfair, a rok wcześniej uruchomiono sprzedaż online, która okazała się ogromnym sukcesem marki. 

ERDEM X H&M JUŻ W LISTOPADZIE W SALONACH SZWEDZKIEJ MARKI

2 listopada 2017 roku do wybranych sklepów H&M na całym świecie, a także do sprzedaży online trafi ekskluzywna kolekcja ERDEM X H&M. Wiemy już, że znajdzie się w niej pierwsza męska kolekcja zaprojektowana przez Erdema Moralioglu, a w roli modela w kampanii wystąpi Neels Visser. Kobiecą linię zaprezentuje piękna modelka Imaan Hammam.