Od 2004 roku w listopadzie w wybranych sklepach H&M pojawia się ekskluzywna limitowana kolekcja zaprojektowana przez światowej rangi projektanta. Jako pierwszy do współpracy zaproszony został Karl Lagerfeld. Od tamtego mogłoby się wydawać, że szwedzka sieciówka zaprosiła już wszystkich wybitnych projektantów, ale jak się okazuje nadal potrafi zaskoczyć fanów mody. 2 listopada 2017 roku do sklepów trafi kolekcja zaprojektowana przez Erdema Moralioglu'a, założyciela londyńskiej marki ERDEM.

ERDEM TO KOLEJNY PROJEKTANT WSPÓŁPRACUJĄCY Z H&M

Comme des Garçons, Lanvin, Versace, Alexander Wang, Karl Lagerfeld, Isabel Marant, Balmain, Sonia Rykiel, Maison Martin Margiela, Stella McCartney, Marni, Roberto Cavalli, Matthew Williamson, Viktor & Rolf, Jimmy Choo, Kenzo - oni już zaprojektowali ekskluzywne kolekcje dla marki H&M. Teraz czas na założoną w 2005 roku w Londynie i uwielbianą przez gwiazdy na całym świecie markę ERDEM.

ERDEM DLA H&M - WIEMY, CZEGO MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ W TEJ KOLEKCJI!

Projektant stworzył dla H&M nową kolekcję dla kobiet oraz – po raz pierwszy w swojej karierze – także kolekcję dla mężczyzn. Erdem głęboko wierzy w siłę piękna, a każdy zaprojektowany przez niego element czerpie z bogactwa historii i jego osobistych doświadczeń.

ERDEM x H&M będzie nawiązywać do ulubi onych motywów projektanta z jego najgłośniejszych kolekcji i reinterpretować w nowatorski sposób charakterystyczne dla niego wzory, materiały oraz intrygujące detale.

Bardzo się cieszę ze współpracy z H&M – dzięki niej mogłem po raz pierwszy w swojej karierzestworzyćkolekcjędlamężczyzn, a moje projekty trafią do fanów mody z całego świata. Miałem też niepowtarzalną szansę współpracy z Bazem Luhrmannem, jednym z najważniejszych filmowców i wizjonerów naszych czasów – powiedział Erdem.

H&M opublikował pierwszy film zapowiadający tegoroczną kolekcję zaprojektowaną przez ERDEM. Do sieci trafił 26-sekundowy spot reklamowy wyreżyserowany przez Baza Luhrmanna, twórcę takich filmów jak Wielki Gatsby, Moulin Rouge! czy Romeo i Julia. 

Zobacz także:

Moda to dla mnie dużo więcej niż tylko ubranie – to sposób na wyrażanie siebie i możliwość tworzenia indywidualnych dzieł sztuki. Jestem niezwykle podekscytowany współpracą z ERDEM i H&M oraz możliwością opowiedzenia historii tej wyjątkowej kolekcji – powiedział Baz Luhrmann.