W ostatnią sobotę odbyły się krajowe eliminacje do konkursu Eurowizji, podczas których mogliśmy oglądać i (przede wszystkim) słuchać dziesięciu wykonawców młodego pokolenia. O wyjazd na majowy konkurs walczyli: Paweł "Pablosson" Stasiak, Saszan, Ifi Ude i Monika Urlik, Maja Hyży, Isabell Otrębus, Future Folk, Marta Gałuszewska, Gromee i Lukas Meijer.

To właśnie ten ostatni duet okazał się najlepszy i panowie Gromee i Lukas Meijer będą reprezentować nasz kraj podczas 63. edycji Eurowizji. Ich piosenka Light Me Up wyraźnie przypadła Polakom do gustu i już mianuje się ją przebojem nadchodzącego lata. W tym roku nie tylko piosenki konkursowe zwróciły na siebie uwagę widzów, ale i jurorzy. W skład jury wchodzili Maryla Rodowicz, Jan Borysewicz, Tabb, Stefano Terrazzino oraz Kasia Moś, która w 2017 roku reprezentowała nasz kraj w Kijowie.

A kim właściwie są nasi reprezentanci? Groome to polski producent i DJ, który tak naprawdę nazywa się Andrzej Gromala. To on stoi za takimi hitami muzycznymi, jak Fearless, czy Spirit. Natomiast Lukas Meijer to wokalista występujący w szwedzkim zespole No Sleep For Lucy.

ZOBACZ TAKŻE: Oscary 2018: Stalker gwiazd ukradł Oscara Frances McDormand!

Nie jest to jednak jedyny szwedzko-polski akcent podczas tegorocznej edycji Eurowizji, bowiem już 10 marca odbędą się eliminacje w Szwecji, a tam o wyjazd na festiwal będzie walczyć… Margaret!

W tym roku na Eurowizję jedziemy do Lizbony (chyba każdy z nas ciągle pamięta wyjątkowy, zwycięski występ Salvadora Sobrala, któremu udało się wzruszyć swoim głosem całą Europę). Zarezerwujcie sobie 8, 10 i 12 maja, bo to właśnie w tych dniach będzie trwał festiwal. Obejrzycie?