Występ Blanki w finale Eurowizji 2023 z pewnością przejdzie do historii. Tegoroczna reprezentantka Polski, zwana żartobliwie Bejbą, choć preselekcje wygrała w atmosferze skandalu, dziś zdobywa serca także tych, którzy wcześniej na nią nie stawiali. Dowodem na to, że jej „Solo” potrafić porwać tłumy, jest finałowy występ entuzjastycznie przyjęty przez widownię zgromadzoną w liverpoolskiej M&S Bank Arena. Nawet przez ekran poczujecie jego energię!

Blanka na Eurowizji 2023 

Za stworzenie piosenki „Solo”, poza samą Blanką, odpowiedzialni są: Maria Broberg, Julia Sundberg, Maciej Puchalski, Mikołaj „Tribbs” Trybulec, Bartłomiej Rzeczycki i Marcin Górecki. Utwór, choć początkowo nie dawano mu wielkich szans na eurowizyjny sukces, stał się hitem, a sama „Bejba” viralem na TikToku.

Z uwagi na rosnącą popularność wielu spodziewało się, że zapewni naszej reprezentantce finał. I tak też się stało. Wykonawczyni utworu „Solo” zaprezentowała się na scenie w Liverpool Arena jako dziewiąta w kolejności - po Greku, Wiktorze Wernikosie, a do finału zakwalifikowała się jako trzecia, zdobywając w półfinale 124 punkty.

Występ Blanki w finale Eurowizji 2023 - jak poszło reprezentantce Polski?

W finale Blanka zrobiła wielkie show. Widać było, że jest wyluzowana i świetnie czuje się na scenie. Podczas występu Polki nie zabrakło zaprezentowanych wcześniej w półfinale efektów specjalnych, a także charakterystycznego tańca, do którego choreografię ułożyła Paulina Maciejewska. Poza Blanką i Pauliną Maciejewską na scenie obecna była również pozostała trójka tancerzy Bruno Duarte, Oliwier Kondrat i Maja Rolewska. 

Bejba w finale rozgrzała zgromadzoną w studiu publiczność do czerwoności. Można było usłyszeć (a przez moment nawet zauważyć), że sporo osób zna tekst jej utworu (zwłaszcza pierwszą zwrotkę i refren), co zdecydowanie świadczy o jego niemałej popularności wśród fanów konkursu. 

Niestety, popularność piosenki nie przełożyła się na głosy od jurorów i widzów. Blanka zajęła ostatecznie 19. miejsce w rankingu, zdobywając 93 punkty.

Cały występ Blanki możecie obejrzeć tutaj:

Zobacz także: