Eva Chen jest dziennikarką z krwi i kości, jest absolwentką wydziału dziennikarstwa na uniwersytecie Columbia, a swoje doświadczenie zdobywała w najbardziej prestiżowych redakcjach na świecie. Karierę zawodową zaczęła od stażu w magazynie Harper's Bazaar, następnie nawiązała współpracę z Lucky Magazine, pismem, którego kilka lat później miała zostać redaktor naczelną. Nim to się jednak stało związała się z Teen Vogue, w którym pracowała przez ponad siedem lat w dziale urody i jako dyrektor projektów specjalnych. W międzyczasie pisała także do Wall Street Journal i Vogue China. Cztery lata temu, już jako sprawnie działająca w mediach społecznościowych osobowość (kto pamięta narodziny #EvaChenPose?!) postanowiła przenieść storytelling znany z prasy na zupełnie inny poziom, zacząć prowadzić narrację w sieci. W 2015 roku dołączyła do Instagrama jako Head of Fashion Partnerships. Już w Lucky Magazine współpracowała z influencerami, zdawała sobie sprawę z potęgi social media. Dziś śledzi ją tam ponad milion osób! Kto więc lepiej niż Eva Chen wie, jak odnieść sukces na Instagramie i w jaki sposób przenieść swój profil na wyższy poziom wtajemniczenia? Specjalnie dla Was Insta-guru zdradza dziesięć najlepszych i sprawdzonych (bo wypróbowanych na sobie) porad i tipów, do wprowadzenia w życie od zaraz!

Kylie Jenner najlepiej zarabiającą gwiazdą na Instagramie. Wiemy, ile pieniędzy dostaje za jeden post sponsorowany!

1. Bądź sobą
Nie ma znaczenia czym się interesujesz, podziel się tym! Bądź sobą i pokaż swoją pasję innym, w końcu na Instagramie znajdziesz osoby zainteresowane każdym tematem, nawet bardzo niszowym. Użytkownicy chcą widzieć świat Twoimi oczami, dlatego Twoja osobowość jest kluczem do sukcesu.


2. Bądź systematyczna
Budowanie zaangażowania wśród obserwatorów wymaga regularnego publikowania swoich zdjęć i wideo. Szczególnie duże profile muszą podtrzymywać zainteresowanie i pamiętać o systematyczności. Wpuść więc swoich followersów do swojego świata, pozwól im zajrzeć do niego, pokaż im jak wygląda Twoje życie od środka.


3. Chroń swoją prywatność
Dzielenie się swoim życiem to jedno, a drugie to postawienie granic. Wiele osób nie ma problemu z pokazywaniem detali swojej prywatności, dla innych stanowi to spory problem. I oba te podejścia są w porządku, należy tylko zastanowić się na ile i w jakich obszarach chcesz wpuścić followersów do swojej rzeczywistości, czy będzie to praca, hobby czy możliwość towarzyszenia przy Twojej codziennej sportowej aktywności.


4. Bądź w kontakcie
Ludzie korzystają z Instagrama by utrzymywać kontakt z innymi oraz by otaczać się rzeczami, które kochają. Skoro obserwują Twój profil, chcą też Twojej uwagi – czy to odpowiedzi na komentarz, wiadomość prywatną czy reakcji na ich Stories.


5. Myśl seriami
Ludzie kochają rytuały, cotygodniowe cykle! Ja na przykład dużo podróżuję i lubię przygotowywać dla moich followersów tzw. „Hotel Room Tours”, czyli krótkie wideo pokazujące pokoje hotelowe, w których aktualnie się zatrzymałam. Nie musi to być nie wiadomo jak perfekcyjne, wystarczy, że będzie szczere, naturalne, prawdziwe.


6. Bądź spontaniczna
Stories są świetnym miejscem do dzielenia się momentami ze swojego codziennego życia w prosty, szybki i kreatywny sposób. Kombinuj, testuj, używaj śmiesznych gifów, zadawaj pytania followersom, wrzucaj linki do inspirujących marek, które właśnie odkryłaś. Interakcja w mediach społecznościowych jest na wagę złota.


7. Daj się zainspirować
Instagram sprawił, że branża mody stała się bardziej odpowiedzialna, a równość i walka z wykluczeniem są dziś niezwykle ważnymi tematami w dyskursie społecznym. Różnorodność zapanowała nawet w modelingu! To świerna okazja, by obserwować innych ludzi i marki, i czerpać od nich inspiracje w tak istotnych kwestiach.


8. Spróbuj z wideo
To właśnie filmy na Instagramie z miesiąca na miesiąc zyskują na popularności, a w przyszłości będą miały jeszcze większe wzięcie. Wideo ożywi każdego Instagrama, obojętnie czy mówimy o Boomerangach, Hyperlapses czy tradycyjnych nagraniach. Radzę po prostu udostępniać jak najwięcej filmów!


9. Dbaj o swoich followersów, bez względu na to, ilu ich masz
Niezależnie od tego, czy jesteś osobą prywatną czy firmą, jeśli będziesz udostępniać ciekawe i inspirujące treści – ludzie będą chcieli Cię obserwować. Skoncentruj się więc na tworzeniu wspaniałych, przykuwających uwagę historii, a cała reszta wydarzy się naturalnie.


10. Wróć do korzeni
Warto pamiętać, jak to wszystko się zaczęło. Instagram na samym początku był miejscem do pokazywania autentycznych, zakulisowych zdjęć bez filtrów. Zauważam, że zaczynamy wracać do tego momentu i zarówno domy mody jak i influencerzy oraz modelki odchodzą od dopracowanych, nadmiernie przerobionych zdjęć. To dobry trop!


Teraz już wiecie, jak odnieść sukces na Instagramie!

Zobacz także: Jak zrobić perfekcyjny flat lay? Dziewczyny z agencji 2increatives mają dla Was kilka wskazówek