Chilling Adventures of Sabrina to jedna z najbardziej udanych zeszłorocznych premier Netflixa. Serial, choć okazał się nie mieć nic wspólnego z popularną telewizyjną produkcją z lat 90., czyli Sabriną, nastoletnią czarownicą, szybko zyskał szerokie grono fanów. Przede wszystkim tych, którzy Sabrinę Spellman kojarzą z komiksu wydawnictwa Arichie Comics, odpowiedzialnego również za Riverdale. Owszem, Chilling Adventures of Sabrina cały czas kręci się wokół młodej czarownicy, jej dwóch ciotek - Zeldy i Hildy, a także grupy przyjaciół na czele z Harvey’em i czarnego kota Salema, ale w produkcji Netflixa dostajemy coś, co w telewizyjnej produkcji z Melissą Joan Hart w roli głównej było nie do pomyślenia. Bowiem z okultyzmem i czarną magią mamy tutaj do czynienia na porządku dziennym. To, co sprawiło, że w ogóle nie zatęskniliśmy za Sabriną, jaką już znaliśmy, to osoba Kiernan Shipki, która wcieliła się w tytułową bohaterkę, a także reszta, co tu dużo mówić, świetnie dobranej obsady, m.in. Miranda Otto (Zelda), Lucy Davis (Hilda), Ross Lynch (Harvey), Michelle Gomez (pani Wardell), Chance Perdomo (kuzyn Ambrose), Jaz Sinclair (Rosalind), Richard Coyle (Ojciec Blackwood) czy Tati Gabrielle (Prudence). Ku uciesze fanów, już niedługo po emisji pierwszego sezonu, co miało miejsce pod koniec października 2018 roku, okazało się, że twórcy mają w planach kolejne części. Premiera 2. sezonu Chilling Adventures of Sabrina zaplanowana jest już na 5 kwietnia 2019. 

„Chilling Adventures of Sabrina” już na Netflix. Dlaczego warto oglądać ten serial? Rozmawiamy o tym z Kiernan Shipką, czyli tytułową Sabriną [WYWIAD] >>>

Chilling Adventures of Sabrina 2. sezon: o czym będzie? 

Jako pierwsi w Polsce mamy okazję podzielić się z Wami zdjęciami z planu drugiej części Chilling Adventures of Sabrina, które całkiem sporo zdradzają. W drugim sezonie serialowego hitu Netflixa Sabrina próbuje odkryć swoją najmroczniejszą stronę. Zmaga się z ciekawością poznania swoich korzeni oraz utrzymaniem relacji ze znajomymi śmiertelnikami. Jeśli chodzi o sprawy sercowe, Sabrina nadal jest uwięziona w bezbożnym trójkącie: pomiędzy czarnoksiężnikiem Nicholasem Scratchem a śmiertelnikiem, Harveyem Kinklem, co można wywnioskować po pierwszych kadrach. Po zakończeniu pierwszego sezonu niektórzy już zdążyli się określić, czy są bardziej #TeamNicholas czy #TeamHarvey. A jeszcze bardziej utwierdził ich w tym przekonaniu specjalny, świąteczny epizod. Czego jeszcze możemy się spodziewać w kontynuacji Chilling Adventures of Sabrina? Czarny Pan, Madame Satan i Ojciec Faustus Blackwood wciąż będą wprowadzać chaos do miasteczka Greendale i domostwa Spellmanów. Ale nie tylko oni. 

Autorem scenariusza Chilling Adventures of Sabrina jest showrunner serialu R​iverdale i dyrektor kreatywny Archie Comics, Roberto Aguirre-Sacasa. Producentami wykonawczymi są Aguirre-Sacasa oraz twórcy Riverdale Greg Berlanti, Sarah Schechter, CEO Archie Comics Jon Goldwater oraz  Lee Toland Krieger. A produkcją zajmuje się firma Warner Bros. Berlanti Productions.

Kiernan Shipka, serialowa Sabrina, oświadczyła się Noah Centineo! >>>