W 2018 roku około 300 milionów osób na świecie korzystało z różnych form internetowych randek - aplikacji i portali. Prognozy mówią, że w przyszłym roku może to być już ponad 330 milionów. W Polsce fanów tego typu formy na poznawanie nowych ludzi również nie brakuje i ich liczba przekracza 3 miliony. Tak ogromne zainteresowanie Tinderem czy serwisami typu Sympatia przekłada się oczywiście na kolejne liczby - szacuje się, że wartość szeroko pojmowanego rynku internetowych randek to obecnie około 1,5 miliarda dolarów. Nic więc dziwnego, że obszarem tym zainteresował się również Mark Zuckerberg. 

Na na początku zeszłego roku prezes Facebooka zapowiadał, że nowe narzędzie, nad którym pracuje, nie będzie kolejnym narzędziem ułatwiającym przygodne znajomości, a pozwoli użytkownikiem na stworzenie trwalszej i głębszej relacji. To od razu rodziło pytanie, czy dostęp do aplikacji będą mieli tylko ci, którzy u których na facebookowym profilu widnieje status „wolny/wolna”. Dzisiaj znamy już odpowiedź na to pytanie.

Zobacz także: Ta nowa aplikacja randkowa łączy ze sobą ludzi, którzy nienawidzą tych samych rzeczy!

Facebook Dating - nowa aplikacja randkowa. Gdzie jest dostępna i jak działa? 

5 września Facebook Dating zadebiutował już w 20 krajach, czyli w Stanach Zjednoczonych, Argentynie, Boliwii, Brazylii, Kanadzie, Chile, Ekwadorze, Gujanie, Laosie, Malezji, Meksyku, Paragwaju, Peru, Filipinach, Singapurze, Tajlandii, Urugwaju i Wietnamie. Nowa funkcja pozwala na poznanie kogoś bliżej zarówno spośród znajomych jak i innych użytkowników portalu, a dzieje się do za podstawie preferencji i zainteresowań zaznaczonych podczas tworzenia profilu. Co oznacza, że dostęp do Facebook Dating ma każdy pod warunkiem, że ukończył 18. rok życia. Jak zapewniają twórcy narzędzia, zapewnia ono korzystającym pełną dyskrecję. Nie musimy więc obawiać się, że ktoś z naszych znajomych znajdzie na naszym profilu lub zobaczy na głównej tablicy, że korzystamy z randek Facebooka. Co więcej, aplikacja nie będzie również działać bez naszej zgody i jeżeli nie zaznaczymy opcji „sekretne zauroczenie”, nie będzie nas łączyć w pary.

Facebook Dating - kiedy w Polsce? 

Kiedy i pod jaką nazwą narzędzie pojawi się w Polsce? Prawdopodobnie Facebook Dating będzie funkcjonował w polskiej wersji serwisu jako Facebook Randki i dostępny będzie po pobraniu najnowszej aktualizacji jako nowa karta w aplikacji mobilnej Facebooka. Premiera facebookowego Tindera planowana jest na początek 2020, kiedy to z Facebook Dating będą mogli korzystać mieszkańcy większości europejskich krajów.

Zobacz także: Najlepsze aplikacje randkowe. Tinder, Bumble, Skout i inne