Kilka tygodni temu do sieci trafił oficjalny zwiastun aktorskiej wersji kultowej bajki Disneya, Mulan. Bajka opowiadająca o dzielnej wojowniczce jest kolejną animowaną produkcją, która powstanie w wersji filmowej. Obraz trafi na ekrany kin w Polsce 27 marca 2020 roku. Trailer zaostrzył apetyt fanów i krytyków filmowych, którzy przewidują kolejny hit. Przypomnijmy, że niedawno mogliśmy obejrzeć film na podstawie animacji Aladyn oraz remake kultowego Króla Lwa, które cieszyły się ogromną popularnością. Ponadczasowi bohaterowie i historie zapewniają uniwersalność bajkom Disneya, na których wychowały się pokolenia. Dlatego na film Mulan w reżyserii Niki Caro czekają zarówno młodsi, jak i starsi widzowie. Odtwórczynią tytułowej roli jest Liu Yifei, którą możecie kojarzyć z Zakazanego Królestwa. 31-latka opublikowała kontrowersyjny wpis w mediach społecznościowych, przez który internauci bojkotują film z jej udziałem. O co chodzi?

Rola Urszuli w „Małej Syrence” obsadzona? Jedna z najlepszych aktorek komediowych negocjuje umowę z Disneyem! >>>

Internauci bojkotują film Mulan przez kontrowersyjny wpis odtwórczyni głównej roli

Kilka dni temu Liu Yifei opublikowała wpis na popularnym w Chinach portalu społecznościowym Weibo, którym wyraziła wsparcie dla policji w Hongkongu. „Wspieram policję w Hongkongu. Teraz możecie mnie za to skrytykować”. Post aktorki – tak jak się spodziewała – wywołał burzę w sieci. Na wyspie trwają obecnie antyrządowe demonstracje. Prawie 2 miliony osób od początku czerwca strajkuje przeciwko ustawie, pozwalającej na ekstradycję mieszkańców Hongkongu do Chin Kontynentalnych. Chociaż projekt odrzucono, obywatele domagają się większych swobód obywatelskich, a także chcą, aby policja wypuściła aresztowanych protestujących. Jak podają zagraniczne media, policja dopuściła się brutalnych czynów wobec uczestników strajku.

Zdaniem fanów podpisujących się pod #BoycottMulan (hasztag udostępniło około 50 tysięcy użytkowników), odtwórczyni głównej roli w Mulan wspiera represyjny reżim. Zarzucają jej również hipokryzję w sprawie, w której ona jest bezpieczna i nie dotyczy jej bezpośrednio. Liu Yifei urodziła się w Chinach, ale w wieku 10 lat przeprowadziła się z rodzicami do Stanów Zjednoczonych i uzyskała podwójne obywatelstwo. Disney jak dotąd nie skomentował kontrowersji wokół aktorki i akcji bojkotującej Mulan.