Farbowanie włosów w domu kojarzy się z nie lada wyczynem, ale tylko z pozoru jest trudne – tak naprawdę nie ma w tym większej filozofii. Należy jednak poznać kilka informacji, uzbroić się w wiedzę i cierpliwość, a pomalowanie włosów stanie się proste - to wbrew pozorom nie jest skomplikowane! Jeśli chcecie odświeżyć swój naturalny kolor i nadać mu błyszczących refleksów, skorzystajcie np. z kremów koloryzujących L'Oréal Casting Créme Gloss. To idealne produkty dla pierwszej koloryzacji, które pogłębiają odcień. Dodatkowo sprawiają, że włosy są miękkie i lśniące. L'Oréal Casting Créme Gloss to farby, które wypłukują się stopniowo, a więc problem odrostów nie istnieje. Nie zawierają też szkodliwego amoniaku, a błyszczący kolor utrzymuje się do 28 myć. Dzięki nim uzyskacie subtelny efekt farbowanych włosów #colornocolor, czyli delikatną zmianę odcienia na ton jaśniejszy lub ciemniejszy. Kupicie je w sklepach i popularnych drogeriach w przystępnej cenie, do wyboru jest cała paleta kolorów, a więc na pewno każda z Was znajdzie odpowiedni odcień dla swoich włosów. 
 

Farbowanie włosów w domu farbami L'Oréal Casting Créme Gloss

Często popełnianym błędem są nasze oczekiwania. Dajemy się skusić pięknemu i błyszczącemu odcieniu, jaki widzimy na opakowaniu farby i mamy nadzieję, że po nałożeniu farby będziemy wyglądać tak samo. Niestety to tak nie działa. Zapominamy o swoim kolorze włosów, który jest punktem wyjścia - nie na każdych włosach konkretny odcień wychodzi identycznie. Dlatego najważniejszym punktem jest odpowiedni dobór koloru. Na pudełku L'Oréal Casting Créme Gloss znajdziecie grafikę „przed i po”, która informuje, jaki dokładnie odcień wyjdzie po nałożeniu produktu. Jeśli się wahacie, wybierzcie ten jaśniejszy. Dodatkowo, na stronie   Casting Créme Gloss jest umieszczona diagnoza koloru, która ułatwi wybór. Najpierw warto jednak zwrócić uwagę na informację na opakowaniu!

Kolejnym krokiem jest zapewnienie sobie odpowiednich warunków. Najlepiej farbować włosy w łazience przed dużym lustrem. Okryjcie się ręcznikiem lub peleryną. Pamiętajcie również o przygotowaniu ręczników papierowych (na pewno się przydadzą) oraz założeniu rękawiczek przed samą aplikacją. Jeśli obawiacie się plam od farby na czole, istnieje proste rozwiązanie, aby tego uniknąć. Wystarczy, że nałożycie krem nawilżający pod linią włosów! Kolejnym krok to dokładne wymieszanie kolorantu (numer 1) i aktywatora (numer 2). Możecie zaczynać koloryzację! Oprócz równomiernego rozprowadzenia produktów na włosach, które uprzednio radzimy dokładnie rozczesać, musicie również delikatnie wmasować farbę kolistymi ruchami. Zacznijcie od nasady, a potem rozprowadźcie ją na całej długości. W przypadku L'Oréal Casting Créme Gloss pozostawcie farbę na głowie przez 20 minut i spłuczcie, a następnie od razu nałóżcie odżywkę, która wzmocni włosy po zabiegu. Każdy produkt zawiera odżywkę: z dodatkiem oleju kokosowego dla ciemnego brązu, protein orzecha laskowego dla jasnego brązów, miodu pszczelego dla blondu lub z jagodami goi dla rudości, która pielęgnuje włosy po zabiegu, zamykając łuskę włosa.

Zobacz także: Modna koloryzacja włosów 2020: Golden brunette to kolor, który pokochała Kylie Jenner