Jedna z najlepszych rzeczy latem to zdecydowanie muzyczne festiwale. Sezon jak co roku rozpoczyna Orange Warsaw Festival, gdzie zagrają m.in. raperka Cardi B oraz soul’owa wokalistka Solange, która niedawno wypuściła swoją czwartą płytę When I Get Home. Ale na festiwalowej mapie pojawiło się w tym roku nowe wydarzenie, które z pewnością docenią fani muzyki. 23 i 24 sierpnia w Parku Śląskim w Chorzowie odbędzie się Fest Festival, którego line-up prezentuje się na bardzo wysokim poziomie. Do tej pory wiemy, że w Chorzowie pojawią się Wu-Tang Clan, Little Dragon, Lost Frequencies i Vitalic pres. Dima (LIVE). Fani hip-hopowych i elektronicznych brzmień będą na pewno usatysfakcjonowani takim zestawieniem artystów. Na scenie Fest Festival wystąpią również charyzmatyczny wokalista i producent JMSN, jeden z najpopularniejszych DJ-skich duetów, czyli Disclosure, a także Róisín Murphy, grupa Kero Kero Bonito i Viagra Boys. Do tego zacnego grona dołączyła właśnie mocno reprezentacja polskich artystów!

Fest Festival 2019 - nowe wydarzenie na festiwalowej mapie Polski >>>

 Fest Festival 2019: do line-up’u dołączyli polscy artyści!

Fest Festival 2019 ogłosił kolejnych, tym razem polskich wykonawców, bardzo zróżnicowanych pod względem muzycznym, a więc każdy znajdzie coś dla siebie. W Parku Śląskim pod koniec sierpnia zagra Paweł Domagała, który wydal debiutancką płytę i zdobył listy przebojów hitem Weź nie pytaj. Oprócz niego na scenie pojawi się zespół Tulia, reprezentujący nasz kraj na tegorocznych eliminacjach do Eurowizji. Żeńska grupa wokalna zasłynęła folkowymi coverami piosenek Dawida Podsiadło, Depeche Mode i Seweryna Krajewskiego. Co więcej pojawią też przedstawiciele polskiej sceny alternatywnej: Arek Kłusowski, Baranovski, Mgły, a także Atem, Bleeding Moses i Jagoda Kret. Nie zabraknie również jednego z najciekawszych hip-hopowych debiutów ostatnich lat, czyli Bedoesa. Pełny line-up Fest Festivalu z nowymi ogłoszeniami znajdziecie w naszej galerii. 

Oprócz nich zagrają również Wojtek Sokół, który niedawno wydał pierwszą solową płytę i wyprzedał wszystkie koncerty z trasy promującej album, a także artyści z projektu Albo Inaczej, m.in. Piotr Zioła i Rosalie. Bilety możecie kupić na stronie festfestival.pl lub Going., a także stacjonarnie, np. w Empiku. Obecnie jednodniowe wejściówki kosztują 149 zł, natomiast dwudniowe karnety 259 zł.