Sezon festiwali muzycznych trwa w najlepsze! A do najbardziej znanych imprez w Polsce dołącza w tym roku absolutna nowość - Fest Festival, który odbędzie się 23-24 sierpnia w Chorzowie, a dokładnie w tamtejszym Parku Śląskim. Nowe wydarzenie na festiwalowej mapie już podczas debiutanckiej edycji powinno przyciągnąć prawdziwe tłumy, gdyż line-up imprezy jest bardzo różnicowany. Oznacza to, że wśród ogłoszonych artystów każdy znajdzie coś dla siebie. Do największych gwiazd Fest Festival 2019, a zarazem headlinerów należą Wu-Tang Clan, Roisin Murphy czy Disclosure, ale także stosunkowo młodych artystów z dużym dorobkiem jak Jaden Smith, Alan Walker czy Lost Frequencies. Organizatorzy ogłosili póki co osiem scen - Fest Main Stage, Coke Tent Stage, Silesia Stage, New Stage, Club Stage oraz Kręgi Taneczne - Smolna, Raban Stage i Astral Stage. I kiedy wszyscy myśleli, że nie pojawią się już żadne niespodzianki, Fest Festival właśnie ogłosił kolejnych wykonawców!

Zobacz także: 5 powodów, dla których nie możecie przegapić Fest Festival 2019 [KONKURS]

Organek, Daria Zawiałow i Kamp! kolejnymi artystami Fest Festival 2019

Fest Festival ma dobre wiadomości dla fanów polskich brzmień. Jedną z polskich gwiazd tegorocznej edycji Fest Festival w Chorzowie będzie Ørganek, czyli zespół założony przez Tomasza Organka, który ma na koncie dwie pokryte platyną płyty - Głupi oraz Czarna Madonna. Krążki promowały cieszące się wielką popularnością single takie jak Nie lubię, Kate Moss czy Mississippi w ogniu. Kolejna rodzima artystka, która wzbogaci line-up to Daria Zawiałow, jedna z najzdolniejszych wokalistek młodego pokolenia. Kariera muzyczna Darii rozpoczęła się od udziału w znanych produkcjach telewizyjnych, takich jak Mam Talent! czy X Factor, aż w końcu w 2016 roku podczas Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu zaśpiewała swój Malinowy Chruśniak za co otrzymała nagrodę im. Anny Jantar i nagrodę Polskiego Radia. Rok później ukazał się jej złoty krążek A kysz!, a premiera najnowszego albumu Helsinki odbyła się kilka miesięcy temu.

Wielu na pewno ucieszy fakt, że na Fest Festival zagra zespół Kamp!, który zyskał uznanie także poza granicami kraju dzięki trzem świetnym albumom - ostatni z nich, Dare ukazał się w zeszłym roku. Ogłoszenie zamyka duet BeMy, który został założony przez braci Mattię i Eliego Rosinskich. Zespół kojarzony jest z show emitowanego z Telewizji Polsat Must Be the Music. W 2016 roku ukazała się ich debiutancka płyta Grizzlin, a rok później byli nominowani do Fryderyków w kategorii Fonograficzny debiut roku. Do szerokiego już, rapowego składu z Wu-Tang-Clan na czele na Fest Festival dołączy także dwóch kolejnych przedstawicieli polskiej sceny. Solar to nie tylko znany raper, ale także artysta stojący za jedną z najbardziej popularnych hip-hopowych wytwórni, czyli SBM Label.

Zobacz także: Fest Festival 2019: do line-up’u dołączyli polscy wykonawcy! Wśród nich Paweł Domagała i Bedoes

W Chorzowie wystąpi również Young Igi - niespełna 20-letni raper, który ma już na koncie debiutancki album oraz kolaboracje z takimi artystami jak Peja, Quebonafide czy Malik Montana. Najnowszym ogłoszeniem Fest Festival 2019 jest także zdobywająca coraz większą popularność Mary Spolsky. Jej płyta Miło było pana poznać otrzymała nominację do Fryderyków 2018 w kategoriach: Fonograficzny debiut roku oraz Album roku elektronika. W tych samych kategoriach, ale rok wcześniej, nominacje do nagród zdobył zespół Kroki, łączący muzykę elektroniczną z brzmieniami jazzu i indie rocka. Bilety na Fest Festival 2019 dostępne są w kilku opcjach. To 2-dniowe karnety dostępne są w trzeciej puli “last call tix” 289 złotych, zaś bilety jednodniowe 79 złotych. Oprócz tego, do karnetów można dobrać opcję z campingiem, która kosztuje 100 złotych, a która umożliwia zabawę na terenie festiwalu przez ponad 50 godzin. 

Bilety dostępne w sprzedaży na www.festfestival.pl oraz w bileteriach Empik - bilety, Going, ebilet.pl, Eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży empik, Saturn Polska i MediaMarkt Polska.

Zobacz także: