W tym sezonie nad muzyczne festiwale w Polsce co chwilę ogłaszają zmiany w line-upie. Najpierw koncert na Orange Warsaw Festival odwołała Cardi B, a lukę w harmonogramie wypełniła Miley Cyrus, która odwiedziła nasz kraj po raz pierwszy. Następnie na Openera nie dotarł A$AP Rocky, którego zatrzymano w areszcie w Sztokholmie. Zagrał za niego Stormzy, którym polska publiczność była zachwycona. Natomiast tuż przed Kraków Live Festival okazało się, że Banks doznała kontuzji podczas próby i nie będzie w stanie zagrać w Polsce. W zastępstwie na Kraków Stage pojawiła się norweska gwiazda Aurora. Niestety, nie mamy dobrych wieści dla osób, wybierających się do Chorzowa na Fest Festival. Niecałe 24 godziny przed rozpoczęciem pierwszej edycji festiwalu organizatorzy ogłosili, że koncert Wu-Tang Clan został odwołany. Chwilę później poinformowali, kto zagra w zamian za legendarną hip-hopową grupę. Poznajcie nowego headlinera Fest Festival 2019

Fest Festival 2019: Wu-Tang Clan nie przyjedzie do Polski. W zastępstwie zagra Schoolboy Q

Koncert Wu-Tang Clan był jednym z najważniejszych punktów programu nowego festiwalu na Śląsku. Niestety okazało się, że członkowie legendarnej grupy nie są w stanie przyjechać do Polski. Organizatorzy napisali bardzo szczerze ogłoszenie na Facebook’u, dokładanie wyjaśniając całą sytuację. „W ostatnich dniach otrzymaliśmy informację, że część grupy zmieniła plany na najbliższe dni, co skutkowałoby przyjazdem tylko części zespołu. Zostały podjęte próby zmiany stanowiska artystów zarówno z naszej strony, jak i managementu. Sytuacja zbiegła się również z problemami osobistymi pozostałych członków. W świetle wszystkich zdarzeń w ostatnich godzinach otrzymaliśmy informację o oficjalnym odwołaniu koncertu. Nie ukrywamy, że koncert Wu-Tang Clan był bardzo ważnym punktem programu Fest Festivalu. Od początku byliśmy zapewniani, że uda się zorganizować przedsięwzięcie, w którym wezmą udział wszyscy artyści zespołu. Potwierdzaliśmy tę wiadomość wielokrotnie, o czym też często Was informowaliśmy. Zdajemy sobie sprawę, że obecna sytuacja wywoła wiele negatywnych reakcji. Nie prosimy o zrozumienie, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że wiele osób będzie bardzo rozgoryczonych – my również jesteśmy”.

Organizatorzy zadziałali błyskawicznie i ogłosili nowego headlinera Fest Festivalu 2019. Został nim kalifornijski raper Schoolboy Q, który zagra na głównej scenie o godzinie 22:00 pierwszego dnia wydarzenia, czyli dzisiaj! Przyznajemy, że takie ogłoszenie ociera łzy po Wu-Tang Clan. Z kim widzimy się pod sceną?