W zeszłym roku Fest Festival zadebiutował na festiwalowej mapie w Polsce. Wydarzenie zorganizowano w malowniczym Parku Śląskim w Chorzowie. Na kilku scenach wystąpiły zarówno światowe, jak i rodzime gwiazdy, m.in. Jaden Smith zagrał pierwszy koncert w naszym kraju, nie zabrakło również Metronomy, JMSN, Sevdalizy, Bedoesa, Sokoła, Smolastego czy Natalii Szroeder. Różnorodność artystów przyciągnęła tłumy, dlatego organizatorzy od razu po zakończeniu festiwalu zapowiedzieli kolejną edycję. W przyszłym roku Fest Festival 2020 odbędzie się w terminie 13-15 sierpnia, czyli potrwa aż 3 dni. Już nie możemy doczekać się muzycznych emocji, których na pewno nie zabraknie. Właśnie ogłoszono pierwszego headlinera oraz artystów, którzy wystąpią w Chorzowie. Jest na co czekać.

Fest Festival 2019: Otsochodzi, Alan Walker, Schoolboy Q, Lost Frequencies i wielu innych na pierwszym dniu festiwalu >>>

Fest Festival 2020: James Bay pierwszym headlinerem festiwalu w Chorzowie

Fest Festival nominowano do prestiżowych, międzynarodowych nagród nie bez powodu. To jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych w Polsce, dlatego jeśli uwielbiacie festiwale, nie może zabraknąć Was w sierpniu w Chorzowie. Pierwszym headlinerem przyszłorocznej edycji jest James Bay, który pierwszy raz odwiedził Polskę w lipcu tego roku. W 2020 roku autor hitu Hold Back The River wróci do Polski i – jesteśmy tego pewni – zagra niezapomniany, emocjonalny koncert. Poza Brytyjczykiem w Parku Śląskim posłuchacie również 23-letnia Sigrid. Na pewno kojarzycie jej hit Strangers, który 2 lat temu podbił listy przebojów. Alternatywno-rockowe brzmienie również rozbrzmi na Śląsku, ponieważ dla polskiej publiczności zagra brytyjski zespół Nothing But Thieves. Ale organizatorzy festiwalu nie zapomnieli o fanach hip-hopu. Agencja Follow The Step, która stoi za Festem, poinformowała o koncercie Denzela Curry'ego, którego wyróżniono jako najciekawszego artystę młodej fali hip-hopu. W Parku Śląsku usłyszycie również utworu austriackiego rapera Ferdinand and Left Boy, który wystąpi w Polsce po raz pierwszy.

Z kim widzimy się na Fest Festival 2020?