Bardzo cieszymy się, że w tym roku nic nie powstrzymało organizatorów i niemalże już za chwilę, czyli 11 sierpnia, spotkamy się w wyjątkowym miejscu, jakim jest Park Śląski w Chorzowie. To piękny, a zarazem jeden z największych parków miejskich w Europie, wypełniony zielenią i ogromem rozrywek, które mają umilić czas odpoczywającym. Dlatego stanowi tak idealną lokalizację dla muzycznych uniesień, które z pewnością zapewnią nam artyści grający podczas festiwalu.

Podczas wydarzenia zagrają zagraniczni, jak i polscy wykonawcy z różnych gatunków muzycznych – dlatego na pewno każdy będzie się dobrze bawił i znajdzie coś dla siebie. Usłyszymy między innymi Kygo, Paula Kalkbrennera, Jamesa Baya czy Alana Walkera. Z polskich artystów wystąpią, odnoszący ostatnio ogromne sukcesy Mata, romantyczna Sanah, Daria Zawiałow, która już niedługo wypuści na rynek nową płytę, a nawet Kayah i Goran Bregović. Cały line-up poznacie tutaj.

Fest Festival to jednak nie tylko muzyka – to również akcje społeczne, warsztaty oraz oczywiście pełen relaks!

Jeśli tak jak my, nie możecie doczekać się tego wydarzenia to spieszymy wam z pomocą co zabrać ze sobą na festiwal, żeby móc dobrze się bawić i mieć wszystko pod ręką. Nie wystarczy bowiem jedynie telefon czy ciepła bluza – warto mieć przy sobie w razie jakiegoś małego wypadku apteczkę, latarkę i wiele innych. Poniżej znajdziecie listę nieoczywistych rzeczy, które warto ze sobą zabrać – to lista podpisana naszym wieloletnim festiwalowym doświadczeniem. Nigdy nie wiadomo, która z tych rzeczy się przyda!

Co warto zabrać ze sobą na festiwal?

W pierwszej kolejności zabierzcie ze sobą wyżej wspomnianą małą apteczkę, w której znajdą się m.in. plastry (na odciski i drobne skaleczenia), bandaż, woda utleniona, węgiel czy elektrolity. Na terenie festiwalu jest oczywiście dostępna pomoc medyczna, ale nie ma sensu, żebyście jej szukali, jeśli macie jedynie drobną rankę, która wymaga zwykłego plastra. Ze środków higienicznych czy kosmetyków niezbędne będą również środki przeciw komarom i kleszczom, krem z wysokim filtrem (najlepiej 50SPF) oraz mokre chusteczki, a nawet papier toaletowy (wszyscy wiemy, że szybko się kończy). Niezbędne okazują się też ubrania przeciwdeszczowe – niezależnie od tego jaką pogodę pokazuje wasz telefon na 4 dni festiwalu, nagły deszcz czy burza zawsze może zaskoczyć, a znacznie przyjemniej jest skakać pod sceną w płaszczu niż przemoczonej bluzie. Koniecznie buty, których nie będzie Wam szkoda! Macie się dobrze bawić, a nie myśleć o pobrudzonych nowych trampkach. Z ubrań na pewno przyda się również bucket lub czapka, żeby chronić głowę przed słońcem, a jeśli śpicie pod namiotem na campingu to kimono lub inna narzutka do przejścia pod prysznic, klapki, ciepłe skarpety do spania oraz termiczny koc ratunkowy. Może brzmi strasznie, ale przydaje się nie tylko do ogrzania ciała, ale również do narzucenia na namiot, gdy nie chcemy, żeby za bardzo się nagrzewał. A skoro jesteśmy przy namiocie to pamiętajcie, że warto zaopatrzyć się w porządny i dokładnie przemyśleć na jakim podłożu go stawiamy – jeśli postanowicie ulokować się w niewielkim dołku to istnieje ryzyko, że podczas ulewy was zaleje. Osobom o lekkim śnie polecamy również zabrać zatyczki do uszu. Do miłego spędzania czasu na pewno warto zabrać ze sobą koc, jakieś gry, które zajmują niewiele miejsca, np. UNO czy Doble oraz powerbanka. Podstawowym napojem powinna być oczywiście woda – dlatego jadąc na camping zabierzcie ze sobą butelkowaną, żeby mieć ją zawsze pod ręką, a do plecaka włóżcie własną butelkę, którą będziecie mogli uzupełniać.

Zobacz także:

Mamy nadzieję, że ta lista okaże się przydatna i już 11 sierpnia zobaczymy się na terenie Parku Śląskiego!

Artykuł powstał we współpracy z Follow The Step.