Fest Festival - historia

Fest Festival odbył się po raz pierwszy w sierpniu 2019 roku i od razu podbił serca fanek i fanów muzyki, w tym naszej redakcji. Odbywające się na terenie malowniczego Parku Śląskiego w Chorzowie wydarzenie zyskało też uznanie branży muzycznej. Fest Festival 2019 otrzymał nominacje do prestiżowych europejskich nagród: European Festival Awards oraz ILMC. Jak podkreślają organizatorki i organizatorzy festiwal jako jedyny w Polsce odbywa na ogromnej przestrzeni parku miejskiego, któremu wielkością nie dorównuje żaden inny park w Europie. Co istotne wydarzenie to nie tylko świetne koncerty, lecz także akcje społeczne, warsztaty czy możliwość spędzania czasu z przyjaciółmi w strefach relaksu.

Fest Festival 2021 - kiedy

Tegoroczna, druga edycja festiwalu potrwa cztery dni! Odbędzie się w dniach 11-14 sierpnia w tym samym miejscu co pierwsza, czyli Parku Śląskim. W zeszłym roku, z powodu sytuacji związanej z pandemią koronawirusa festiwal, podobnie jak inne tego typu wydarzenia, nie odbył się. Dlatego tym bardziej nie możemy doczekać się edycji 2021! Z uwagą śledzimy więc pierwsze informacje na temat tego wydarzenia i dzielimy się nimi z wami. 

fot. materiały prasowe

Fest Festival 2021 - kto wystąpi

Co nas czeka, jeśli chodzi o line up Fest Festivalu 2021? Ogłoszono póki co pierwszych headlinerów. 14 sierpnia na głównej scenie festiwalu zagra norweski dj, muzyk i producent, zaliczający się do światowej czołówki twórców muzyki elektronicznej, czyli Kygo. Na swoim koncie ma współpracę z takimi gwiazdami jak: Ed Sheeran, Coldplay, The XX, M83 czy The Weeknd. Kolejna gwiazda to Alan Walker, który wystąpi 12 sierpnia. Poza nimi usłyszymy i zobaczymy innych liczących się artystów światowej sceny tanecznej i muzyki elektronicznej. Na scenach Fest Festivalu 2021 wystąpią: Purple Disco Machine, Fisher, Kungs, Ofenbach, Bakermat, Sam Feldt i Robin Schulz. Czekamy na kolejne ogłoszenia!

fot. materiały prasowe

Fest Festival 2021 - bilety

Bilety na Fest Festival 2021 są już dostępne na stronie www.festfestival.pl. Wyjątkowo w tym roku zmienia się również polityka biletowa. Wszyscy uczestnicy i uczestniczki, którzy zakupili 3-dniowe karnety na drugą edycję 2020, otrzymają tzw. „upgrade” do 4-dniowych karnetów na rok 2021. 

Podczas tegorocznej edycji zostaną wypracowane przez nas rozwiązania które pozwolą na organizację festiwalu w bezpiecznych warunkach. Planujemy między innymi znaczne powiększenie terenu festiwalu oraz zmniejszenie liczby biletów dostępnych w sprzedaży. Trzymamy rękę na pulsie, obserwujemy sytuację i będziemy na bieżąco dostosowywać nasze plany do obecnie obowiązujących restrykcji sanitarnych - informuje organizator festiwalu.