Festiwale muzyczne 2019 to czas, który zbliża się wielkimi krokami. Uwielbiamy kulturalne wydarzenia, podczas których mają miejsce koncerty wielkich gwiazd i rodzimych artystów. W Polsce istnieje szeroki wybór imprez tego typu, zaczynając od Opener'a w Gdyni, jednego z największych festiwali w Polsce, który co roku przyciąga nad morze kilkudziesięciotysięczną publiczność. Na zeszłorocznej edycji bawiło się aż 70 tysięcy osób, co dało rekordową frekwencję – po raz pierwszy w historii sprzedano wszystkie bilety na każdy dzień. Najpopularniejszym festiwalem muzycznym 2019 za granicą jest bez wątpienia Coachella. Dla wielu miłośników koncertów marzeniem jest, aby choć raz znaleźć się w Kalifornii i przeżyć jedną z największych imprez, poczuć atmosferę i wczuć się we wspaniały klimat. Line-up wydarzenia co roku wzbudza wiele emocji, a na scenach Coachelli pojawiają się światowe nazwiska. W tym roku headlinerem jest amerykański artysta Childish Gambino. Oprócz niego zagrają również Ariana Grande, Wiz Khalifa i Solange.

Fest Festival 2019 - nowe wydarzenie na festiwalowej mapie Polski. Wiemy, kto wystąpi! >>>

Poza tym, że festiwale muzyczne są wspaniałym doświadczeniem, niestety koszty każdej takiej imprezy są wysokie. Oprócz biletów, planując wydatki na wyjazd, należy wziąć pod uwagę nocleg, który nierzadko przewyższa cenę karnetów. Wyszukiwarka Kayak.pl opracowała zestawienie, porównujące koszty biletów na największe festiwale w Polsce i na świecie. Sprawdźcie poniżej.

Festiwale 2019: ceny biletów na Orange Warsaw Festival 2019. Ile kosztuje nocleg?

Orange Warsaw Festival 2019 co roku rozpoczyna sezon muzycznych festiwali. W tym roku headlinerami są Cardi B, która po raz pierwszy wystąpi w Polsce oraz Solange, młodsza siostra Beyoncé. Ceny biletów na imprezę rozpoczynają się od 259 zł za jeden dzień, a kończą na 419 zł za 2-dniowy karnet. Natomiast jeśli chodzi o nocleg, średnia cena w 3 lub 4-gwiazdkowym hotelu za dobę wynosi 268 zł.

Quebonafide kolejną gwiazdą Orange Warsaw Festival 2019 >>>

Festiwale muzyczne 2019: ceny biletów i noclegów na Open'er Festival 2019

Jeden z największych festiwali muzycznych w Polsce wiążę się z niemałym wydatkiem. Dużym kosztem jest już karnet na Open'era 2019, który w tym momencie kupicie za 599 zł. Za 4 dni koncertów z polem namiotowym zapłacicie 699 zł. Cena biletu na jeden dzień wynosi 279 zł, natomiast karnet weekendowy – 419 zł (z kempingiem – 489 zł). Do tego dochodzą również koszty za nocleg, który co roku jest coraz wyższy z uwagi na zainteresowanie Opener'em. Za jedną noc w hotelu podczas trwania festiwalu zapłacicie około 349 zł, co jeśli wziąć pod uwagę czas trwania imprezy, jest sporą sumą pieniędzy. 

Festiwale 2019: bilety i noclegi na Sunrise Festival 2019

Okazuje się, że najdroższym festiwalem muzycznym 2019 jest święto muzyki elektronicznej nad morzem. Za jeden dzień Sunrise Festival 2019 zapłacicie 279 zł, natomiast za karnet na koncerty aż 630 zł. Jeśli chodzi o nocleg, musicie przygotować się na wydatek rzędu 436 zł za jedną dobę.

Open'er Festival 2019 – znamy pierwszych headlinerów! >>>

Festiwale muzyczne 2019: OFF Festival. Ceny biletów i koszt noclegu

Najtańszym festiwalem w Polsce jest organizowana impreza przez Artura Rojka, byłego frontamana zespołu Myslovitz. Wydarzenie muzyki alternatywnej, którego tegorocznym headlinerem jest formacja Suede, to wydatek rzędu 330 zł za bilet. Natomiast nocleg podczas OFF Festivalu 2019 kosztuje około 224 zł za dobę.

Festiwale 2019: ceny biletów i noclegów na Kraków Live Festival

Ostatnim muzycznym festiwalem 2019 jest Kraków Live Festival, który odbywa się w połowie sierpnia. Dotychczas poznaliśmy jednego headlinera, którym jest Post Malone! Oprócz niego w stolicy Małopolski pojawią się Macklemore oraz uwielbiany przez polską publiczność zespół Years&Years. Ceny biletów na festiwal rozpoczynają się od 249 zł za jeden dzień. Dwudniowy karnet na wydarzenie kosztuje natomiast 399 zł. Jeśli chodzi o nocleg w Krakowie w tym okresie, musicie liczyć się z wydatkiem rzędu 290 zł za dobę.

Festiwale: ceny biletów i noclegów na Coachella 2019

Coachella, czyli największy muzyczny festiwal, który odbywa się w Kalifornii, to zdecydowanie takie przeżycie, którego warto doświadczyć. Niestety z imprezą wiążą się ogromne koszty, które mogą przyprawić o zawrót głowy. Najtańszy bilet na Coachellę 2019 kosztuje 1935 zł, natomiast najdroższy – 5852 zł. Festiwal trwa 2 dni, a nocleg w tym okresie za jedną dobę w hotelu to koszt 978 zł. Pełny line-up Coachelli 2019 znajdziecie TUTAJ >>>.