Po ogromnym sukcesie filmu Piękna i Bestia Disney nie zwalnia tempa i pracuje nad kolejnymi filmowymi wersjami swoich kultowych bajek. 

Filmowe wersje bajek Disneya: Mulan (premiera planowana jest na 2019 rok)

W 1998 roku na ekrany kin trafił kolejny animowany film wyprodukowany przez Disneya. Mulan to adaptacja chińskiej legendy opowiadającej historię dzielnej dziewczyny, która staje do walki w obronie swojego ukochanego cesarstwa. W październiku 2016 roku firma The Walt Disney Company potwierdziła uruchomienie globalnego castingu do filmowej wersji bajki Mulan. Za reżyserię odpowiadać będzie Niki Caro, która w 2002 roku urzekła świat pięknym filmem zatytułowanym Jeździec wielorybów (w 2004 roku Keisha Castle-Hughes otrzymała nominację do Oscara w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa). 

SPRAWDŹCIE, JAKIE JESZCZE BAJKI DISNEYA DOCZEKAJĄ SIĘ FILMOWYCH WERSJI >>>

Filmowe wersje bajek Disneya: Aladyn (premiera planowana jest na 2019 rok)

O tej produkcji dowiadujemy się coraz więcej nowych rzeczy. Wiemy już, że za reżyserię odpowiadać będzie Guy Ritchie, którego najnowszą produkcję Król Artur: Legenda Miecza możemy aktualnie oglądać w polskich kinach. Scenariuszem zajmie się John August (Duża RybaCharlie i Fabryka Czekolady). Mena Massoud odtwórca Jareda Malika w serialu Open Heart zagra główną rolę w filmowej wersji Aladyna na podstawie pełnometrażowego filmu animowanego z 1992 roku wyprodukowanego przez Walt Disney Pictures. Wiadomo także, że w rolę Dżasminy wcieli się Naomi Scott, a w roli Dżina zobaczymy Willa Smitha. 

Filmowe wersje bajek Disneya: Król lew (premiera: 19 lipca 2019 roku)

Zobacz także:

Jon Favreau (reżyser filmowej wersji bajki Księga dżungli) po raz kolejny dostał angaż w wytwórni Disneya. Tym razem będzie pracował nie tylko przy drugiej części przygód chłopca zamieszkującego dżungle i żyjącego w zgodzie ze zwierzętami, ale wyreżyseruje pierwszy film na podstawie bajki Król lew z 1994 roku. Wiemy, że w rolę Zazu (opiekuna Simby i Nali) wcieli się komik John Oliver, Simbę zagra Donald Glover (fanom muzyki znany jako Childish Gambino), a Mufasę zagra James Earl Jones (Darth Vader mówi jego głosem, a także Mufasa w filmie animowany z 1994 roku). 

Filmowe wersje bajek Disneya: Mała Syrenka (nie podano jeszcze daty premiery)

Na temat tej produkcji wiemy obecnie bardzo mało. Co jakiś czas dochodzą do nas mniej lub bardziej potwierdzone informacje. Wiadomo już, że początkowo reżyserią filmu miała zająć się Sofia Coppola, jednak nie podjęła się tego wyzwania, a Elle Fanning odrzuciła propozycję zagrania tytułowej roli.

Filmowe wersje bajek Disneya: Dumbo (premiera: 29 marca 2019 roku)

2019 rok zapowiada się rokiem premier filmowych adaptacji bajek Disneya. Po Mulanie, Aladynie i Królu Lwie dowiadujemy się, że Dumbo wskoczy na kinowe ekrany. Wyreżyseruje go Tim Burton na podstawie scenariusza Ehrena Krugera (ten od Transformersów), a w obsadzie zobaczymy Eve Green, Colina Farella, Michaela Keatona. 

SPRAWDŹCIE, JAKIE JESZCZE BAJKI DISNEYA DOCZEKAJĄ SIĘ FILMOWYCH WERSJI >>>