Są wielkie wyjścia, ważne okazje lub po prostu dni, w których chcemy mieć absolutną pewność, że nasz makijaż będzie trwały i pozostanie w nienaruszonym stanie przez kilkanaście godzin. Istnieją oczywiście kosmetyki, czyli podkłady, pudry etc, które są w stanie to zapewnić, ale nie zawsze ze sobą współgrają. Jeśli Was również dotyczy ten problem, na Waszą półkę w łazience powinien trafić fixer, czyli specjalistyczny preparat do utrwalania makijażu.

Tint do brwi – co to jest? Ten produkt coraz częściej zastępuje kredki i pomady >>>

Fixer – co to jest?

Fixer jest sprejem, którego głównym zadaniem jest utrwalenie makijażu. Działa na podobnej zasadzie co lakier do włosów i nie ma w składzie żadnych właściwości pielęgnacyjnych. Może powodować uczucie ściągnięcia i wysuszenia twarzy. Nie należy go stosować zbyt często, ponieważ ma w składzie alkohol. Fixer zabezpiecza makijaż przed rozmazywaniem i wycieraniem, jest także odporny na wodę, czyli wszystkie potencjalne zagrożenia zewnętrze, które mogą zrujnować make up.

Jak stosować fixer, aby był skuteczny?

Utrwalaczem do makijażu należy spryskać twarz z pełnym makijażem. Na początku upewnijcie się, że cera jest równomiernie pokryta podkładem i pudrem – jeśli zostawicie miejsce bez żadnych produktów, to znaczy niedokładnie nałożycie fluid, fixer może stworzyć nieładne plamy na twarzy. Ważne jest również, aby spryskać nim twarz w odpowiedniej odległości, czyli około 30-40 cm i koniecznie chronić oczy.

Czym różni się fixer i setting spray?

Setting spray to kosmetyk wielofunkcyjny, który odświeża, nawilża i poprawia elastyczność cery. Jego główną właściwością jest scalenie wszystkich warstwa makijażu. Przydaje się w sytuacjach, gdy robicie pełny make-up, to znaczy nakładacie podkład, produkty do konturowania i puder. Aby wszystkie kosmetyki ze sobą współgrały i nie wywołały niepożądanego efektu „ciastka”, warto użyć setting spray'a. Jeżeli widzicie, że cera nie do końca przyswoiła podkład lub jeśli budowaliście krycie kilkoma warstwami tego samego produktu, wtedy też setting spray może pomóc i scalić makijaż. Co więcej, pozostawia on skórę z delikatnym błyskiem, a więc wszystkie fanki efektu glow będą zachwycone!